Звичайний шакал

        10 Октябрь 2012

шакал   Звичайний шакал поступається в розмірах вовку та гієні, хоча більше лисиці. Доросла тварина важить 7-13 кг. Звичайний шакал має золотисто-рудий окрас і водиться в Африці, Азії, на південному сході Європи. Це найпоширеніший вид серед шакалів (ще є чепрачний та смугастий шакали).

шакал

   Харчується звичайний шакал жуками, термітами та іншими великими комахами. Крім того вони полюють на пацюків, мишей, зайців і птахів, які гніздяться на землі. Не бояться ці тварини і змій, які входять до їх постійного меню. Іноді звичайні шакали полюють парами і навіть насмілюються відбити теля у газелей. Хоча частіше такі спроби закінчуються провалом. Частенько спритний шакал краде шматок м’яса з-під носа у лева або гієни.

шакал

   У звичайних шакалів дуже розвинені родинні почуття. Коли члени сім’ї розходяться в різні боки, тварини перекрикуються завиванням, а при зустрічі виляють хвостом, обнюхують один одного, падають на спину і дригають лапами, демонструючи радість. Батьки часто і ретельно вилизують своїх цуценят.

шакал

   Відганяючи конкурентів від здобичі, звичайні шакали використовують оригінальний бойовий прийом, своєрідне шакалівське «карате». Тварина стає мордою до супротивника, відштовхується від землі всіма чотирма лапами і, розвернувшись в повітрі, б’є його задом тулуба. Цей прийом особливо дієвий проти грифів та орлів. Звичайний шакал таким чином не тільки оглушає птицю, але і захищає очі та ніс від кігтів та дзьоба пернатих. Цей же метод звичайні шакали використовують і в боях між собою.

   Підступність та хитрість звичайного шакала добре відома більш великим хижакам, тому його особливо ніхто не шанує. Рятуючи своє життя, звичайний шакал може розвинути швидкість до 60 км/год. Популяції тварини в даний час нічого не загрожує.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin