Зубр

        5 Ноябрь 2017

зубр   Зубр. Недавно я  розповідав про одного гарного дикого бика, який зник кілька сотень років тому з лиця Землі — про красеня тура. Сьогодні я хочу Вам, друзі, розповісти про його близького родича зубра, якого трохи не спіткала така ж сама доля. Але все по порядку.

зубр

Зубр — один з найкрасивіших та потужних представників парнокопитних на землі. Його зріст під два метри, а вага близько тони. Але незважаючи на свою величезну вагу зубри досить жваві. Вони можуть перестрибувати перешкоди (не повірите) … до 2 метрів у висоту і до 3 метрів в довжину.

Вдача ж у зубрів набагато спокійніша ніж у турів (принаймні, про це свідчать розповіді очевидців). Вони рідше вступають в конфлікти з іншими тваринами та людьми, вважаючи за краще з гідністю піти, ніж вступати в сутичку. У боях за самок зазвичай теж до крайності не доходить і тому бої зубрів більше нагадують спортивні турніри. Після буквально декількох поштовхів потужними рогами слабший йде, а сильніший не намагається його переслідувати.

зубр

Ще 500 років тому зубри були дуже численні і заселяли територію від Прибалтики  до Кавказу. Але нещадне полювання на цих тварин і спалаху хвороб, якими зубри заражалися від домашніх корів, зробили свою чорну справу. До початку ХХ століття зубри залишилися тільки на Північному Кавказі і в Біловезькій пущі. Але і там їх люди не залишили в спокої, і там їх продовжували винищувати. Знищенню зубрів сприяла і Перша світова війна. Безліч зубрів потрапили в котли кухонь різних армій. У 1921 році від руки Бертоломеуса Шпаковича, який раніше охороняв зубрів в царському заповіднику, загинув останній вільний зубр, а вірніше корова.

зубр

Так би і закінчилося існування зубра на Землі, якби не самовідданість багатьох вірних своїй справі вчених натуралістів. Як то кажуть, по крапельці, по зернятку, по приватних колекціях було знайдено всього кілька голів зубрів (56 голів, більше половини з яких самці «похилого» віку, які не могли давати потомства). І почалося клопітке та важке відновлення майже вимерлої тварини.

Вкрай повільно йшов цей процес поки не втрутилися німецькі вчені Хек і брати Путц, які запропонували поглинальні схрещування зубрів з американськими бізонами. Багато хто критикував цей метод, вважаючи що гібрид погубить чистоту породи. Але метод, на щастя, виявився вдалим, і поголів’я зубра почала збільшуватися. У 1979 році зубри в своїх рядах вже налічували понад 2000 голів, з них 900 на Кавказі і 465 в Біловезькій пущі.

Хочеться від імені всього людства висловити подяку вченим, справжнім борцям за порятунок зникаючих тварин, а таких тварин, на жаль багато.

   Про долю зубра можете подивитися більш детально у фільмі

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin