Змієшийка

        9 Март 2015

змієшийка   Змієшийка, на відміну від своїх родичів бакланів, які живуть по узбережжях морів та океанів, живе на берегах річок і озер. Для всіх представників родини властиво те, що кістки у них тверді і важкі, через що вони, на відміну від інших веслоногих, сидять під час плавання глибоко у воді. Інша особливість змієшийок в тому, що у них намокає пір’я, тому наївшись, відпочивати вони виходять на берег. Тут змієшийки сушать крила, на пів розкривши їх на сонці і вітрі. Тільки після цього вони готові до польоту.

змієшийка

   Змієшийки добувають собі їжу завдяки своїй напрочуд довгій шиї, яка під час руху дійсно трохи нагадує змію. Своєрідність їхнього методу рибалки в тому, що вони не клюють здобич, а орудують своєї довгою гнучкою шиєю і і гострим дзьобом як списом. Жоден інший птах так не полює.

змієшийка

   Змієшийка прекрасно плаває і пірнає. Вона довго може плисти під водою, переслідуючи свою жертву, поки не підпливе до неї на відстань близько одного метру. Тоді птах стрімко викидає, немов гарпун, свою м’язисту шию у напрямку здобичі. При цьому змієшийка не відкриває дзьоб, а проколює жертву, як голкою. Виринувши на поверхню з насадженою на дзьоб рибою, птах різким рухом підкидає ще живу здобич у повітря, швидко розкриває дзьоб і підхоплює її.

змієшийка

   Цікаво те, що не всі рухи змієшийки роблять інстинктивно. Деяким з них вони повинні навчитися шляхом наполегливих тренувань і спостереження за старшими. Молоді птахи часто підкидають рибу дуже високо і не можуть через це її зловити, тому вона падає у воду. Тому ще пташеням змієшийка підкидає паличку і ловить її, тим самим відпрацьовуючи прийоми. Крім риби змієшийки  їдять ракоподібних, жаб, тритонів та водяних комах.

   Як сушить крила змієшийка, пропоную подивитися у відеоролику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin