Журавлі

        20 Январь 2015

журавлі   Журавель для нашої людини завжди був символом нудьги за домівкою. Мало кому з нас, коли ми перебуваємо на чужині і чуємо курликання журавлів, не хочеться повернутися до рідного вогнища.

    Журавлі — прекрасні птахи. Тулуб у них видовжений, шия довга та тонка, а голова зовсім невелика. Ноги довгі і сильні, серповидні крила великі і довгі, а довгий міцний дзьоб трохи сплющений з боків.

журавлі

    Живуть журавлі переважно на великих болотах, особливо там, де вони межують з обробленими полями. Журавлі поважно марширують, глибоко заходячи в воду, вміють плавати, високо та красиво літають і часто ширяють в повітрі, описуючи великі кола. Це розумні, сміливі, а інколи й кровожерливі птахи.

    З самого ранку вони зайняті пошуком їжі — всіляких земноводних, ракоподібних, черв’яків, комах і невеликої  риби. Але все ж основна їжа журавля — це насіння, коренеплоди та корінці.

журавлі

    Журавлі досить доброзичливі птахи. Журавлина пара, як і лебедина, завжди вірна один одному. До своїх родичів вони також відносяться по-дружньому. Порушників спокою журавлі попереджають грізними криками і грюканнями крил, або ударами дзьоба.

    Ці птахи дуже грайливі, а іноді захопившись, виконують справжні танці з підкиданням у повітря камінчиків і трісок. Перехитрити журавля важко. Скажімо, зграя завжди виставляє вартових, які охороняють загальний спокій. Якщо зграю налякали, то перш ніж повернутися на колишнє місце, журавлі висилають розвідників.

журавлі

    Журавлі легко приручаються і стають вірними друзями. Перед перельотом в теплі краї журавлі збираються у великі зграї, а потім піднімаються з гучними криками і летять без відпочинку і вдень і вночі, поки не прибудуть до місця зимівлі. Щороку птахи летять одним і тим же маршрутом.

    Гнізда журавлі влаштовують прямо на землі. Самки відкладають зазвичай 2 яйця, які висиджують обоє батьків.

    Існує багато видів журавлів — білий і сірий, степовий і малий та багато інших. Всі вони гарні та цікаві птахи. На щастя, для мисливців журавлі інтересу не представляють.

    І на закінчення пропоную подивитися фільм про журавлів

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin