Жираф

        6 Май 2012

жираф   Жираф або жирафа. Хочу розпочати свою розповідь про цю дивовижну тварину словами Володимира Висоцького: «Жираф великий, йому видніше …» Так от за вагою жираф знаходиться на четвертому місці з усіх наземних тварин, поступаючись тільки слону, бегемоту і носорогу. А от по висоті … нікому. Середній зріст жирафа 5,2-5,5 м (рекорд 5,9 м), вага при цьому до 1 тонни. Жираф настільки відомий всім людям, якщо і не в живу, то хоча б з картинок, що я не буду більше зупинятися на загальних параметрах, а розповім про «цікавинки» ції незвичайної тварини.

жираф

   Отже, по-перше, жираф «іноходець», він одночасно переставляє спочатку обидві ліві ноги, а потім обидві праві. Здивовані? Якщо не зовсім, то ось вам, по-друге. Довжина кроку (при ходьбі, а не під час бігу) 6-8 метрів. Ну як? До речі, швидкість бігу досягає 55 км/год. Якщо і цього мало, то уявіть, що в забігу з перешкодами жираф може взяти бар’єр до 1,85 м.

   Для того щоб забезпечити нормальний кровообіг жираф володіє самим великим серцем серед наземних тварин (вага серця складає 11 кг, а його довжина 60 см), яке створює у жирафа найвищий кровоносний тиск.

жираф

   Продовжуємо? Так от, не дивлячись на довжину шиї жирафа (близько 1,5 метри), вона складається всього з 7 хребців, точнісінько як і у більшості ссавців. Далі, жодна тварина не народжується з рогами, а жираф, як ви напевне здогадались, народжується з уже готовими ріжками. Причому самка жирафа народжує стоячи і тому малюкові в перші секунди свого життя доводиться пережити падіння з висоти приблизно 2 метри.

   Ви не пробували чистити свої вуха … язиком? Жираф це робить постійно, адже в нього язик довжиною близько 45 см і має абсолютно чорний колір.

жираф

   Жодна людина не чула «розмови» між жирафами. І це не дивно, частота голосу жирафа нижче 20 Гц, тому його людське вухо не сприймає.

   Плямисте забарвлення жирафа індивідуальне точно так, як і відбитки пальців у людини.

   Трапезує жираф 16-20 годин на добу, при цьому з’їдаючи до 30 кг зеленої маси. Але в той же час жираф може обходитися без води довше верблюда.

   Виникає питання: «Коли ж жираф спить?» Спить то він уночі, але загальна тривалість, так званого, глибокого сну становить … не більш 20 хвилин. Як доповнення вони використовують вдень напівдрімоту, причому стоячи, поклавши голову між гілок для розслаблення шиї.

   Ну ось, друзі, — невідоме зовсім поруч. Здавалося б, всім відома тварина, а скільки в собі таїть цікавого. Давайте разом пізнавати все цікаве в світі тварин і берегти цей світ від вандалів.

   Хочу закінчити свою розповідь невеликим сюжетом про те як самці жирафів відстоюють свою першість.

   Будь-яка тварина – творіння Боже!        Рубрика: Копитні, Обране       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Жираф" 3 комментария

  1. Евгенія:

    Встав те сюди ще Навіщо жирафі плями те забарвлення

  2. Евгенія:

    То буде круто

  3. Евгенія:

    А так все добре

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin