Жерлянки

        8 Май 2018

жерлянки      Жерлянки, а їх декілька видів (жовточеревна, червоночеревна, далекосхідна та інші) відносяться до загону безхвостих або, як частіше говорять, до справжніх жаб. Ці земноводні мають невеликі розміри — всього 4-6 см. Як правило, самці менші за самок. Велику частину часу жерлянки проводять біля води або безпосередньо у воді.

жерлянки

Ікру жерлянки відкладають у воді, причому відносно малу кількість. Якщо скажімо, зелена жаба відкладає до 15 тис. ікринок, то у жерлянки рахунок ведеться на сотні, а то й на десятки. Але зате вона дбайливо приклеює кожну ікринку окремо до водної рослинності. Відкладають жерлянки ікру неодночасно, тому пуголовків можна бачити практично все літо. Цікаво те, що коли б не була відкладена ікра, до осені всі пуголовки перетворюються на  жаб.

жерлянки

Маленькі жерлянки на зимівлю відправляються разом з дорослими. Найчастіше місцем зимівлі їм служать нори мишей, ховрахів та інших гризунів, а іноді і наші погреби. Деякі жерлянки також можуть зимувати прямо на дні водойми.

жерлянки

Побачити жерлянок не складно, так як вони ведуть денний спосіб життя. Звичайно, коли до них намагаєшся наблизитися, вони тікають, але буває і навпаки. Жерлянка зупиняється і вигинається так, щоб було видно її горло, а то і перевертається на спину, показуючи тим самим свій яскравий живіт.

У такий спосіб вона попереджає своїх потенційних ворогів: «Не чіпай мене, я неїстівна і отруйна!». Але її отрута небезпечна  далеко не всім. Тому багато жерлянок стають здобиччю гадюк, вужів та птахів. Багато їх гине також від сильних зимових морозів.

В принципі жерлянки можуть жити досить довго. Зафіксовано рекорд в 29 років, правда в неволі. Але фактично 97% жерлянок гине, ще не досягнувши дворічного віку. Так що, друзі, — будьте терпимі до цих земноводних. Адже вони знищують комарів, мух та інших комах,  які так докучають нам.

   А ось як «співають» жерлянки дивіться та слухайте на відео

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Амфібії       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin