Жайворонок

        11 Ноябрь 2014

жайворонок    Жайворонок. Напевно, з незліченної безлічі звуків Землі — співу птахів, стрекотіння коників, дзюрчання лісового струмка найвеселіший і найжиттєрадісніший — це спів польового жайворонка, близького родича горобця. Ще ранньою весною, коли з полів навіть не зійшов сніг, але вже утворилися темні проталини, прилітають і починають співати наші бажані гості — жайворонки. Швидко працюючи крилами, жайворонок піднімається все вище і вище поки зовсім не зникне в синяві неба. І чутно звідти з висоти тільки його дивну веселу пісню. Багато славних композиторів зверталося в своїй творчості до пісні жайворонка.

жайворонок

    Жайворонок прилітає на місце гніздування дуже рано, вже в лютому-березні. Якщо раптом випаде сніг, зграї жайворонків летять в пошуках корму південніше, де є відтала земля. Їхнє життя пов’язане з теплою землею. Ледве прилетівши, самці жайворонка займають гніздові ділянки. Жайворонки облаштовують свої таємні гніздечка і вигодовують пташенят на оброблених людиною полях. Самці дуже недружелюбні, серед них часто трапляються бійки, тому гніздо будує самка сама. Зазвичай самка відкладає 4-5 яєць. Цікаво, що коли до гнізда з кладкою яєць, наближається людина, самка ніяк не висловлює занепокоєння. Але варто пташенятам з’явитися на світ і її поведінка різко змінюється — самка жайворонка панікує з найменшого приводу.

жайворонок

   Наспівавшись, жайворонок сідає не в гніздо, а на відстані 15-20 метрів. А потім ховаючись у траві швидко долає відстань.

    Пташенята залишають гніздо у віці 8-10 днів. Але так як літати вони ще не вміють, то батьки продовжують про них піклуватися. Харчується жайворонок різними комахами та їх личинками, павуками, черв’яками, а також насінням і зеленими рослинами.

жайворонок

    Зимує жайворонок в Середземномор’ї, куди відлітає у вересні-жовтні. Невелика кількість жайворонків залишається в центральній Європі. У нашій зоні поширені 9 видів жайворонків. Серед них найпоширеніші чубатий, польовий, степовий і лесовий.

    На закінчення пропоную послухати цю неповторну пісню жайворонка

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin