Жаби

        5 Февраль 2015

жаби   Жаби водяться у всьому світі і їх безліч видів. Найчастіше, втім, зустрічається жаба зелена, господиня озер, боліт та трясовин. Вдень вони гріються на сонечку, зручно розташувавшись на березі або на плаваючому предмет і, якщо їм ніхто не завадить, то так можуть дрімаючи провести весь день. Якщо ж раптом пролетить комаха, то своїм довгим липким язиком (подібно  хамелеонові), жаба не пропустить нагоди піймати її. Але ж в той самий час земноводні і самі можуть стати їжею для лелеки, чаплі або журавля. В разі небезпеки жаба кидається в воду і навіть може заритися в мул. Ну і хто ж не бачив і не чув, як на вечірній зорі сотні, тисячі жаб збираються, щоб співати свої серенади.

жаби

    Зір, нюх і слух у зеленої жаби розвинені дуже добре, та й кмітливість у них присутня. Глибоко помиляються ті, хто вважає зелену жабу геть позбавленою розуму. До речі сказати, ця жаба хижак. Вона харчується не тільки комахами, але й павуками, равликами і навіть своїми «родичами».

жаби

    Відразу після пробудження від зимової сплячки зелені жаби відкладають ікру, а вже через  15 днів з неї вилуплюються пуголовки. В жаб вони перетворюються через 4 місяці.

    У Франції та Німеччині водяться схожі на зелену жабу озерні жаби. Це саме ті жаби, які для французів найперший делікатес.

жаби

    Люди більш-менш спокійно реагують на жаб, хоча деякі і деяких побоюються. В давні часи люди вважали жаб надзвичайно отруйними істотами і наділяли їх надприродною силою, — говорили, що вони вбити можуть навіть поглядом. І хоча серед жаб і є отруйні види (наприклад, жаба ага), в цілому вони нешкідливі і дуже корисні тварини, які знищують безліч комах та інших шкідників. А може це й добре, що люди не дуже охоче їх беруть в руки, так жаби в більшій безпеці.

    На закінчення пропоную подивитися невелику добірку слайдів з різними видами жаб

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Амфібії       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin