Земляний вовк

        3 Июнь 2012

земляний вовк   Земляний вовк — це найменший, а також найбільш специфічний представник гієн, і він не має нічого спільного з вовками, хіба що тільки те, що обидва належать до ряду хижаків. Земляний вовк має довжину не більше 80 см з яких на хвіст займає в середньому 25 см, а вага всього 8 — 15 кг. Але це не заважає людям плутати земляного вовка зі смугастою гієною через характерне забарвлення. Тим паче,  земляний вовк має гриву по всій довжині тіла, яка в момент небезпеки стає дибки, через що тварина здається більшою.

земляний вовк

   Хоча в хвилини небезпеки у земляного вовка є більш дієва зброя — виділяється дуже різкий запах (навіть скунс може позаздрити), який діє на супротивників «шокуюче». Земляного вовка від інших гієн (плямистої, смугастої, бурої) відрізняє і наявність на передніх лапах п’ятого пальця.

земляний вовк

    Не менш виключним є і раціон цієї тварини. Основна їжа земляного вовка — це терміти. Вони йому замінюють і їжу і воду. Причому поїдає земляний вовк термітів не руйнуючи термітників. Він їх злизує широким липким язиком з поверхні землі. За одну ніч, а земляний вовк віддає перевагу саме  нічному способу життя, він може з’їсти до 300 000 комах.  Для цього земляного вовку доводиться проходити до 12 км. При недоліку термітів він може харчуватися й іншими комахами, а іноді навіть гризунами (миші, щури, ховрахи) або яйцями.

земляний вовк

   Земляного вовка можна побачити і біля трупа, але там він їсть не падалину, а жуків трупоїдів. Поширені земляні вовки на півдні та північному сході Африки. До їх ворогів можна віднести великих хижаків — гепардів, леопардів, левів і навіть більших гієн. Людина рідко полює на земляного вовка, тому що шкоди господарствам він не завдає, а шкура є не особливо цінною. Хоча буває, що його плутають зі смугастою гієною і тоді земляний вовк попадає під переслідування. Земляний вовк поки що не занесений в Червону книгу, але я не даремно згадав слово «поки». В будь-який момент все може змінитися, якщо ми будемо без поваги ставитися до тварин, в тому числі й до земляного вовкові.

   Памятайте, тварини – творіння Божі!         Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin