Зебра

        22 Июль 2013

зебра   Зебра — смугаста тварина невеликого розміру і міцної статури. Довжина тіла досягає 2.5 метрів, висота в загривку до 1.5 метра і масою тіла до 350 кг. Самці на 10% більші, ніж самки. Світлі смуги на чорному тілі, це характерне забарвлення зебри. Цікаво те, що у кожної особини свій малюнок, який так само індивідуальний як і відбитки пальців людини.

зебра

   Поширені зебри по всій південно-східній Африці від Ефіопії  до Анголи. Харчуються вони рослинною їжею, яка включає в себе близько 50 видів трав. Живуть зебри сімейним табуном, на чолі якого стоїть жеребець. Зазвичай такі табуни не перевищують чисельність більше 10 голів. Як правило, у стаді всього один самець, решта це самки або молодняк.

zebra_2

   У зв’язку зі змінами кормових умов, в посушливу пору року зебра кочує в більш вологі райони. Протяжність щорічного кочового шляху іноді сягає 1000 км. Кращий спосіб захисту у всіх травоїдних це дивитися в обидва ока та при найменшій небезпеці скоріше тікати. Це свідчить про те, що чим більше очей, тим менше ймовірність стати обідом для тигра, лева, гепарда та інших хижаків. Тому зебри часто об’єднуються зі стадами інших травоїдних тварин, наприклад  антилопами або жирафами,  адже вони-то без всякого сумніву швидше помітять небезпеку.

зебра

   У зебр немає певного сезону розмноження, і тому самка може народити лоша в будь-яку пору року, але найчастіше це припадає на сезон дощів, коли особливо багато їжі. Тривалість вагітності 346-390днів. Зазвичай народжується одне дитинча вагою до 30 кг. Після закінчення однієї години лоша може вже самостійно пересуватися і навіть бігати. Через тиждень після пологів лоша починає щипати траву, але, незважаючи на це, мати продовжує грудне вигодовування до 12-16 місяців. Смертність новонароджених зебр від нападів гієн, крокодилів та інших хижаків сягає 50%. Тривалість життя зебр на волі коливається від 20 до30 років, проте в неволі можуть прожити на десять років більше. Незважаючи на те, що на зебр полюють через м’ясо та шкіру, вони як і раніше є найчисленнішими копитними тваринами Африки.

   І зовсім короткий ролик про зебр

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin