Ящірки

        8 Февраль 2015

ящірка    Ящірки зустрічаються скрізь, іноді навіть у великих містах. Найчастіше можна зустріти зелену або сіру ящірку. Це досить симпатичні істоти. Тіло ящірки закруглене з боків, витягнуте та закінчується крихким хвостом, який може регенерувати, так як, наприклад, у тритона. На лапках по п’ять пальців з маленькими кігтиками. Все тіло покрите лускою зеленого та сірого кольору.

ящірка

    Ящірки дуже залежать від температури навколишнього середовища. Якщо день спекотний, вони рухливі, швидкі і невтомно полюють на комах. Але варто сховатися сонцю, піти дощу або просто похолодати, ящірки відразу ховаються по нірках і сидять там тижнями без їжі, сонні і малорухливі. Крім того, що ящірки можуть швидко бігати, вони при необхідності можуть ще й прекрасно плавати.

ящірка

    У цих плазунів добре розвинені зір, слух та дотик. А ще ящірки відрізняються підвищеною цікавістю і … люблять музику. Кмітливістю ящірки перевершують багатьох плазунів. Вони здатні вчитися на власних помилках і швидко пристосовуються до нових умов. Їх досить легко приручити.

    Харчуються ящірки здебільшого комахами, хробаками, равликами і дуже рідко їдять рослинну їжу.

ящірка

    Навесні самка відкладає 6-12 яєць, зариваючи їх у пісок, ховаючи між корінням або в смітті. На цьому материнська турбота закінчується. Молоді ящірки з’являються в середині літа і повністю готові до самостійного життя.

    У ящірок досить багато ворогів. Майже всі хижі (від бурого ведмедя до іржавої кішки) і навіть деякі травоїдні (наприклад, мишачий лемур або мавпи) тварини, птахи та плазуни, у тому числі і їх родичі варани та гатерії, представляють для них постійну загрозу. Особливо небезпечні для ящірок змії. Тільки вгледівши змію, ящірка з усіх ніг тікає, а якщо не може втекти то завмирає з заплющеними очима. Напевно, її рух паралізує жах. Особливо люблять ящірок деякі види гадюк, для яких вони є основною їжею.

    На прудку ящірку можете подивитися в короткому відеоролику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin