Ховрахи

        5 Июль 2012

ховрахХоврахи — це рід гризунів з родини вивіркових. Таке визначення ховрахів ви, дорогі друзі, можете прочитати в будь-якому довіднику по зоології. Але ці слова настільки загальні щодо ховрахів, як визначення європеєць щодо національності людини. Насправді відомо більше 40 видів ховрахів, з них не менше 9 тільки в Росії. У сьогоднішній статті я не ставлю собі за мету описати особливості кожного виду, хоча в перспективі, якщо до цього буде інтерес, я можу це зробити. Сьогодні ж я розповім вам, дорогі друзі, про загальні риси всіх видів ховрахів.

ховрах

   Отже, розмір ховраха коливається від 15 до 40 см. Забарвлення повністю залежить від середовища проживання та має досить широкий спектр. Поширені ховрахи на величезній території. Сама крайня точка, де був помічений ховрах на півночі, знаходиться за полярним колом, а на півдні навіть у пустелі. Вгору ховрахи можуть забратися на висоту до 3500 метрів над рівнем моря.

ховрах

   Практично скрізь ховрахи вважаються шкідниками, як мишей або щурів. Власне при їх плодючості (до 12 малюків за один виводок) і апетиті — це так і є. Часто знищення ховрахів заохочується. При згадці про ховрашка я згадую своє босоноге дитинство. Тоді ще був Радянський Союз і будь-яка, на думку держави, корисна компанія заохочувалася різними способами, в тому числі і фінансово. Тоді, у далекі  70-ті роки двадцятого століття були організовані по всій країні, так звані, заготконтори, які приймали від населення всілякі сільгосппродукти, в тому числі й шкурки ховрахів. Звичайно, особливої цінності ці шкурки не мали, але вони стимулювали знищення цих тварин. І ми, хлопчаки, полювали на ховрахів з повною самовіддачею. Адже як ще можна було отримати 5 копійок, про які не знають батьки. Що на них зазвичай купували, я краще промовчу.

ховрах

   Та хоча зникнення ховрахів поки що не передбачається, страшно, коли з ними починають боротися хімічним способом. Будучи їжею для багатьох хижаків (лисиця, рись, сова, ірбіс, каракал, орли, варани і навіть тигри та ведмеді), отруєний ховрашок труїть і «мисливця», а ним часто виявляється рідкісна тварина. Тому в боротьбі зі шкідниками потрібно дотримуватися обережності та здорового глузду.

   І навіть після цих слів я скажу — ховрахи, як і будь-які інші тварини, діти природи, ставтеся до них відповідно.

   На закінчення хочу запропонувати вам подивитися прикольний мультфільм про ховрашка-невдаху

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin