Хамелеон

        24 Апрель 2014

хамелеон   Хамелеон , цей маленький нащадок динозаврів відомий у всьому світі. Тривалий час вважалося , що хамелеон може міняти своє забарвлення залежно від зовнішніх умов. Так почали називати навіть людей, які схильні часто змінювати свої переконання. Але останні дослідження показали , що зміни кольору хамелеона залежить від його стану — гніву, страху, втоми, голоду, спраги і т.д.

хамелеон

   Хамелеон трохи нагадує ящірку, але насправді ж у нього практично нічого немає спільного з цими тваринами. Тулуб хамелеона сильно сплюснутий з боків , наче б то він потрапив під прес. Хребет у тварини зубчастий та загострений, голова пірамідальна і прикрашена « шоломом з гребенем », загострена спереду і має химерний вигляд. Шиї практично у хамелеона немає. У плазуна довгі худі ноги з п’ятьма пальцями, які зрослися між собою таким чином, що нагадують клешню. Хвіст у хамелеона також є хватальним органом і може згортатися в спіраль.

хамелеон

   Цікава також будова очей у хамелеона — вони абсолютно не залежать один від одного і можуть дивитися в абсолютно в різні боки.

   Харчується хамелеон різними комахами. Тварина може годинами не ворушитися сидячи в засідці. Але тільки до нього наближається муха або інша комаха, він різко викидає свій довгий липкий язик. Комаха прилипає і хамелеон втягує язик з комахою в пащу. Все це відбувається настільки швидко, що практично непомітно для неозброєного ока.

хамелеон

   Звичайне забарвлення у хамелеона — зелене, але може стати червоним, фіолетовим і навіть чорним. Світло та тепло також впливає на колір тварини та візерунки на тілі. Коли до хамелеона наближається ворог, він надувається, немов кулька і починає загрозливо шипіти. Якщо його зняти з гілки він обов’язково спробує вкусити, хоча його зуби не становлять загрози для людини.

   Поширені хамелеони в основному на Мадагаскарі, в Індії, Африці, місцями в Греції та Іспанії.

   В кінці розповіді пропоную подивитися цікавий та пізнавальний фільм про хамелеона

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin