В’юн

        2 Январь 2017

в'юн    Назва в’юн відразу ж дає уяву про цю рибу. Тіло в’юна довге, циліндричної форми, змієподібне. На голові у нього знаходиться 10 вусиків — шість на верхній губі та чотири на нижній. Плавці закруглені. Луска дрібна, густо вкрита слизом, тому вона мало помітна.

в'юн

Спина в’юна жовтувато бура, з чорними цятками. Черевце жовте або червоне. З боків через весь тулуб проходять темні смужки, середня з них ширша за інші. Плавці теж з чорними цятками.

Цікаві деякі особливості поведінки в’юна. Він може бути досить надійним барометром — перебуваючи зазвичай на дні, він перед негодою, особливо перед грозою, спливає до поверхні. Трапляється, що він прогнозує, таким чином, на цілу добу вперед.

в'юн

Крім того в’юн відрізняється ще однією особливістю — він суперечить прислів’ю  «Німий, як риба», бо вміє пищати. Це обумовлено в першу чергу своєрідним характером дихання, в якому у в’юна може брати участь шлунок, стінки якого дуже багаті кровоносними судинами. Тому в’юн набирає повітря в травний канал і випускає його через анальний отвір, чим і викликає писк. Такі звуки в’юн видає, якщо його вийняти з води і взяти в руки, а також в акваріумі, де у воді недостатньо кисню, тобто завжди при нестачі кисню. Тоді йому доводиться вдаватися до додаткового дихання за участю кишечника.

в'юн

В’юн — невелика рибка, довжиною до 20-25 см, іноді більше. Живе в Центральній та Східній Європі. Мешкає в’юн в річках з повільно проточною водою, в озерах, ставках, болотах і канавах з водою, перевершуючи за невимогливістю до умов життя навіть карася. Він легко витримує тривале перебування в багні, у висохлому мулі. Харчується хробаками, личинками комах, дрібними молюсками.

Нерестяться вони в березні — травні, відкладаючи ікру на водяній рослинності. Плодючість до 15 тис. ікринок.

Рідкісна живучість в’юнів дає можливість довго зберігати їх живими в спеціально влаштованих для цього водоймах. Їх, наприклад, поміщають в яму на березі, і там, в мулі вони зимують. Звідти, по мірі потреби, їх витягають.

В’юнів також часто містять в акваріумах

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin