Вуж

        6 Март 2015

вуж   Вуж — цю миролюбну і корисну змію часто плутають з гадюкою. Навіть не хочеться думати про те, скільки вужів було вбито через цю схожість. Вужа часто зараховують до водяних тварин, тому що він прекрасно плаває і часто харчується біля води або у воді. Ця змія поширена практично по всій Європі, крім хіба що Крайньої Півночі. Часто вужів можна зустріти в густих заростях, на берегах річок та озер. Не рідкість вужі і у вологих лісах, та в старих покинутих будівлях і навіть поруч з людиною — в підвалах, сараях або у дворі в сміттєвих купах.

вуж

   У стародавні часи на Україні вужів навіть тримали в будинку замість кішки, бо вони прекрасно полювали на мишей. Існувало навіть повір’я — якщо вб’єш вужа, то дуже захворієш. Я добре пам’ятаю це повір’я від своєї бабусі.

вуж

   Як я вже говорив, вужі добре плавають, можуть довго лежати на дні, а в разі небезпеки там шукають собі порятунок. Іноді вони навіть заповзають на спини водоплавних птахів (лебедів, гусей) і звідти видивляються рибу. Вужі також добре лазять по деревах і дуже спритно перелазять з гілки на гілку.

вуж

   Коли йому загрожує небезпека, вуж приймає оборонну стійку і грізно шипить, але кусається рідко. Спійманий і поставлений у безвихідну ситуацію, вуж бризкає смердючою рідиною. Ось і весь його захист.

   Улюбленою їжею вужів є жаби, яких він ковтає живцем.  До неволі вони звикають швидко, і навіть не намагаються втекти.

На закінчення подивіться, як вуж вміє рибалити

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin