Восьминоги

        20 Ноябрь 2014

восьминоги   Восьминоги — близькі родичі кальмарів. Від них вони відрізняються насамперед кількістю щупалець — вони мають не 7 щупалець, а 8 або навіть 10. Крім того тіло восьминога має дещо інший вигляд. Воно не витягнуте, як у кальмара, а грушоподібне. Крім того присоски на щупальцях не мають рогових наростів, тому восьминіг не може вражати ними жертву. Замість цього восьминіг має іншу грізну зброю. У нього добре розвинені гострі щелепи, зовні, як дзьоб папуги. Але це не все — ці тварини дуже отруйні. Так, так, не дивуйтеся, друзі! Восьминіг впорскує в тіло ракоподібних, риби або земноводного отруту, яка паралізує жертву, а потім спокійно її їсть.

восьминоги

    Для людини ця отрута також небезпечна. Зазвичай, місце, куди вкусив восьминіг, сильно розпухає. З’являється слабкість і запаморочення. Такий стан може тривати тиждень, а то й місяць. Бували випадки і з летальним результатом, але дуже рідко.

восьминоги

    Не може не вражати «бойовий арсенал» восьминога. Можна з впевненістю сказати, що ні одна істота на Землі так добре не пристосована до виживання. Судіть самі, друзі. У восьминога 8 або 10 щупалець-рук, якими він хапає здобич. На них є кігті і присоски. У тварини великий дзьоб, а зір краще ніж у орла. Восьминоги мають отруйні залози і бачать у темряві, завдяки інфрачервоному зору. За допомогою свого «реактивного двигуна» швидко пересуваються під водою, годинами можуть лежати на поверхні води і навіть можуть здійснювати невеликі прогулянки берегом, завдяки тому, що мають «резервуар» для води.

восьминоги

    Восьминоги здатні до регенерації. Якщо він втрачає щупальце, то незабаром воно відростає. Як і кальмари, восьминоги можуть випускати чорнильну рідину, щоб сховатися від противника. Тварина може змінювати колір, маскуючись під колір морського дна. І ще вони мають власний «ліхтарик» — світяться ділянки шкіри, які дуже виручають в повній темряві.

    На сьогоднішній день відомо більше ста видів восьминогів. Практично всі вони довжиною не більше півметра. Але є й кілька великих видів. Це насамперед восьминіг звичайний, восьминіг-аполон, гонконгівський і восьминіг дофлейн. Більш докладніше про різні види я розповім в окремих публікаціях.

   Чи нападають восьминоги на людину? Це питання завжди хвилює тих людей, життя яких пов’язане з океаном. Вченим відомо кілька випадків нападу, а вірніше захисту — першими восьминоги ніколи не нападають. Всі історії про гігантських восьминогів, які нападають на людей — чистісінької води вигадка людей у яких дуже розвинута фантазія.

    І на закінчення невеликий фільм про сутичку восьминога та невеликої акули

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Найпр. безхребетні, молюски       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin