Водомороз

        7 Март 2015

водомороз   Водомороз.  У стародавній легенді говориться про те, що після створення світу одному птахові дісталося сіре, непривабливе пір’я. Але йому не хотілося бути таким нікчемним, і птах полетів за сонцем, яке сідало за обрій. Сонце пофарбувало птахові сірі груди в червоно-коричневий колір, а на спину йому впала небесна блакить.

водомороз

   Це і був водомороз. А ще цього птаха називають «літаючий самоцвіт». Стародавні греки їх дуже шанували. Назва одного з видів — Halcuon — йде своїм походженням в давньогрецький міф про Альцеону, яка покінчила з собою, кинувшись у воду, коли дізналась, що її чоловік загинув в морі. Боги, змилувавшись, перетворили їх обох у водоморозів. Існує повір’я, що водоморози виводять своїх пташенят у гнізді, яке плаває на воді, під час зимового сонцестояння. Зевс в цей час сам стежить за тим, щоб море було спокійним.

водомороз

   Налічується на земній кулі всього 84 видів водоморозів. Більшість цих птахів має міцну статуру, велику голову, короткі ноги і сильний дзьоб, який нагадує вістря списа. Більшість вчених умовно ділять водоморозів  на два різновиди — справжні та лісові.

водомороз

   Лісові водоморози  добувають їжу на суші. Їх часто можна зустріти в саванах і напівпустельних районах, де вони полюють на комах та дрібних ящірок. Справжні або водяні водоморози  живуть і здобувають собі їжу поблизу водойм. Вони люблять рибу і дуже спритно на неї полюють.

   Здебільшого водоморози живуть великими зграями, але зустрічаються і одинаки. Так, наприклад, малахітовий водомороз не терпить сусідства. І тільки в шлюбний період можна побачити цих водоморозів  в парі, але, навіть в цей період, вони якось дивляться один на одного спідлоба.

   І зовсім коротке відео про водоморозів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin