Водомірки

        29 Апрель 2018

водомірки   Водомірки — комахи, назва яких дуже точно відображає їх спосіб життя. Водомірок існує близько 700 видів і всі вони так чи інакше пов’язані з водою. Немов казковий персонаж короткими перебіжками комаха рухається по воді. Ось, здається, зупинилася водомірка, чогось там зафіксувала і знову перебігла, і знову зупинка.

водомірки

Зазвичай водомірка не буває на самоті. Частіше за все ціла компанія пустує на воді. Але не без мети вони граються. Ось впав у воду який-небудь необережний комар або мошка і водоміри тут як тут. За  здобич іноді навіть до «бойових баталій» доходить.

водомірки

Коли дивишся на рух комахи, то складається враження, що це ковзаняр по льоду ковзає. Ніколи водомірка не потоне, навіть якщо її спеціально занурити в воду. Справа в тому, що все її тіло (не тільки ноги) покрито дрібними волосками, між якими завжди є бульбашки повітря. А так як вага комахи надзвичайно мала, то цього повітря цілком достатньо, щоб не потонути. Крім того, як лижник змащує лижі для кращого ковзання, так у водомірки лапки змащені жиром і завдяки цьому ще краще ковзають по поверхні води.

водомірки

Водомірка відчуває найменші коливання води. Але мало того що відчуває, вона ще й вміє визначити, чим ці коливання викликані. Якщо це їжа — водомірка поспішає до неї, якщо небезпека — від неї, у всіх інших випадках залишається байдужою.

Зазвичай водомірки, що живуть у великих водоймах, крил не мають. Вони їм просто не потрібні. Чого не скажеш про тих, що живуть в невеликих калюжах. Ці водомірки з крилами, тому що їм доводиться перелітати з місця на місце, коли водойма пересихає.

Ноги водомірок відмінно пристосовані для бігу по воді. Але вони абсолютно не придатні для тривалого пересування по суші. Тому комахи на сушу виходять лише тоді, коли потрібно влаштовуватися на зимівлю. Зимують вони в щілинах дерева або просто під корою, але в будь-якому випадку недалеко від води.

   Невеликий відеоролик про водомірку завершить мою розповідь

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin