Вихухіль або хохуля

        28 Сентябрь 2013

vihuhol_g   Вихухіль або хохуля – унікальна тварина, що належить до однієї з найдавніших груп ссавців, представники якої жили ще 30 млн. років тому. Саме тому цю тварину по праву вважають живим пам’ятником природи.

   Хохуля — середніх розмірів тварина, 20-25 см завдовжки і з хвостом такої ж довжини, добре пристосована  до життя у воді. Вихухіль має конусоподібну голову з рухомим хоботком. Щільне, густе темне хутро не промокає, оскільки добре змащується жиром. У воді хохуля почувається майже як риба, і  по 10-12 хвилин може перебувати під водою. Велику частину життя тварина проводить саме у воді або в норах розташованих на березі, при цьому вихухіль є…  родичем крота.

вихухіль

   Вихухіль належить до всеїдних тварин. Основний її корм — дрібні тварини, як правило комахи та їхні личинки, а ще черв’яки, молюски, ракоподібні. Їсть вона й рослинну їжу.

   Розмножується хохуля протягом всього року. Зазвичай самка народжує 3-5 дитинчат.

вихухіль

   Раніше вихухіль була поширена майже по всій Європі. Але надмірне полювання на тварину призвело до того, що вже в XIX столітті місць проживання, та й самих хохуль, стало надзвичайно мало. Зараз цю тварину можна побачити тільки на озерах басейнів Волги, Дону, Дніпра та Уралу. Вихухолі вибирають місця для проживання біля глибоких водойм, які взимку не промерзають та мають мулисте дно з рослинністю, а також багате на безхребетних.

вихухіль

   У всі часи на хохулю  полювали виключно заради цінної пухнастої шкірки. Тварина вже була на межі вимирання, коли її занесли до Червоної книги Росії та затвердили закон про її захист. До теперішнього часу вчені не впевнені повністю в тому, що вихухолі вдасться вижити. На волі зараз живе всього кілька сотень тварин.  Друзі, якщо ви зустрінете випадково хохулю, не робіть їй зла, не забувайте, що це живий пам’ятник природи.

   Далі можете подивитися цікавий та пізнавальний фільм про вихухіль

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахоїдні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin