Вівцебик

        5 Май 2014

вівцебик   Вівцебик — це масивна тварина висотою 1.2 — 1.8 метрів і вагою близько 400 кг. Вони з’явилися більш ніж мільйон років тому і заселяли всю північ Центральної Азії. Поступово вівцебики поширилися на захід та схід Євразії, а приблизно 90 тисяч років тому, ймовірно через перешийок на місці нинішньої Берингової протоки, і в Північну Америку. Їх нещадно винищували заради цінного хутра протягом століть. Крім того, один з мандрівників-авантюристів назвав вівцебиків мускусними биками через те, що вони нібито виділяють мускус. Цю надзвичайно запашну речовину в ті часи використовували для виготовлення парфумів, а так як видобували її із залоз кабарги, то ціна була дуже висока. Мандрівник відверто брехав, розраховуючи озолотитися на своєму, так званому, відкритті.

вівцебик

    Вівцебик покритий густою та довгою грубою шерстю з м’яким підшерстям, яка якнайкраще сприяє виживанню в найсуворіших кліматичних умовах. Завдяки такій вовні вівцебик не замерзає навіть в полярну ніч, коли температура опускається нижче 60 ° С.

вівцебик

   Захищаючись від вовків, вівцебики стають щільним кільцем, в середині якого ховаються телята. Коли хижаки нападають, вони по черзі кидаються на них і б’ють рогами та копитами, після чого швидко повертаються в коло. Таким методом вівцебики ефективно захищалися від хижаків та навіть від людей зі списами, але проти вогнепальної зброї, на жаль, встояти вівцебики не могли.

вівцебик

   Мисливці знищували вівцебиків настільки нещадно, що в 1917 році канадський уряд був змушений вживати заходів задля порятунку цих тварин. Зараз на півночі Канади, завдяки цим заходам, живе близько 10 тис. вівцебиків. Ще 6 тис. живуть в Гренландії. Робляться спроби приручити та одомашнити вівцебика, так як на волі він дуже погано і повільно розмножується. У 1975 році вівцебиків завезли до Росії на півострів Таймир та острів Врангеля, де вони непогано прижилися. Зберегти цей вид — завдання всього людства.

   Щоб краще уявити собі вівцебика, подивіться, друзі, кадри зняті в Московському зоопарку

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin