Видра

        28 Август 2012

видра   Видра — найбільша представниця сімейства куницевих. Тварина має довжину близько метра і важить до 15 кг. Видри поширені практично по всьому світу за винятком Австралії та Антарктиди. Ці тварини чудово пристосовані до життя у воді. Завдяки закругленій голові, циліндричної форми тіла, короткій шиї, товстому хвосту і перетинчастим лапам видра відмінно плаває. Коли вона пірнає м’язи вух і ніздрів скорочуються, завдяки чому не дають проникнути воді. Видра активна і вдень, і вночі. Якщо не полює на рибу, жаб або інших тварин, то розважається граючи у воді або біля неї. На відміну від трудівника бобра, видра виглядає безтурботним  пустуном.

видра

   Пливе або біжить видра, полює або відпочиває, ця граціозна мешканка річкових або озерних берегів обов’язково переводить своє заняття в гру. Видра надає запеклий опір ворогам, якщо немає іншого виходу, але справляє враження веселої і грайливої тварини, коли її залишають у спокої.

видра

   Видра харчується рибою, жабами, равликами, ракоподібними, комахами, черв’яками, зміями, черепахами, саламандрами, а заодно і всілякими ягодами та корінцями. Іноді ця хижа тварина різноманітить своє меню навіть ондатрою або малюком бобра. Їстівні ресурси видри настільки різноманітні, що їй не доводиться довго бродити в пошуках їжі. Навіть взимку вона із задоволенням бавиться на снігу, впевнена, що під льодом завжди є ситний обід.

видра

   Видра прекрасний рибалка. Якщо їй попадається велика риба, то вона виносить її на берег і там з’їдає, а якщо дрібна — їсть прямо у воді, плаваючи на спині. Якщо ж попадеться зграя риби, то вона спочатку намагається наловити її якомога більше, складаючи на березі, і тільки потім приступає до трапези.

   У період спарювання самці видри дуже запекло б’ються за самку. Вона ж в результаті залицянь призводить 2-4 дитинчати, які статевозрілими стають на 2-3 році життя.

   В результаті діяльності людини — полювання заради красивої шкурки, а ще більше через поширення пестицидів, видри на сьогоднішній день отримали статус вразливої тварини. А це говорить про те, що ми повинні дбайливо ставитися до видри, щоб вона не перейшла в категорію вимерлих.

   А ось які забави влаштовують собі видри, дивіться на відео

Пам‘ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin