Верблюд

        19 Декабрь 2015

верблюди    Верблюд. Друзі, ви навіть уявити собі не може звідки веде свій рід ця чудова тварина. Приблизно 40 млн. років тому в Північній Америці жила маленька тварина схожа на зайця. Так от саме від неї після мільйонів років еволюції і з’явився всім нам відомий верблюд. Деякі його види перетнули перешийок, який існував на місці Берингової протоки, і розселилися в Африці та Азії.

верблюди

   Ті, які залишилися в Північній Америці, приблизно 2 млн. років тому дісталися до Південноамериканських Анд і пристосувалися до життя в умовах високогір’я. Ці тварини стали предками нинішніх лам та вікуній. А ті, які залишилися на півночі, вимерли в результаті похолодання.

   На землі налічується близько 15 000 000 верблюдів — сильних та витривалих тварин. Але найбільш витривалими по праву вважаються 9 сотень диких верблюдів, які живуть в пустелі Гобі. Температурні перепади від -40 ° С до + 40 ° С, на них особливо ніяк не впливають.

верблюди

   Верблюд прекрасно пристосований до життя в пустелі. Його довгі густі вії захищають очі від піску. Коли стає важко дихати під час піщаних бур, він може ніздрі практично повністю закрити. Обидва пальця на ногах з’єднані між собою мозолястою подушечкою, завдяки чому верблюд не провалюється, в пухкий пісок. Він може вживати в їжу будь які рослини, навіть ті які містять багато солі йому до вподоби. Нечутливий до шипів рот верблюда може розжувати будь-яку колючку, а шлунок, до речі він у верблюда трикамерний, перетравлює все, навіть саму грубу їжу.

верблюди

   Пустельна спека, яка здатна вбити менш витривалу тварину, на верблюда майже не впливає. Його шерсть — прекрасний термоізолятор, і тому верблюд починає втрачати вологу, тільки в тому випадку, якщо його температура підвищиться вище 40 ° С. Таке буває тільки в умовах неймовірної спеки. Термоізоляторами  служать також горби (або горб, коли мова йде про дромадерів — одногорбий верблюдів). Саме в горбах тварина накопичує жир. Верблюд здатний дуже тривалий час не їсти, а головне не пити, завдяки своїм горбах. Доросла тварина вагою 630 кг здатна втратити 30% своєї ваги (160 кг) через виділення вологи і не померти. Правда потім верблюд може за раз випити 90 літрів води, а іноді і 130.

   У Монголії живуть останні дикі верблюди в пустелі Гобі. Живуть вони стадами, які складаються з одного самця і кількох самок. Зазвичай вони далеко від води не відходять, а влітку йдуть в передгір’я в пошуках їжі. Несімейні верблюди тримаються разом. У шлюбний період вони намагаються відбити самок від ватажка зграї, і тоді в пустелі виникають справжні бої.

   А ось зовсім оригінальну версію походження верблюда дивіться у мультфільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin