Велика панда

        24 Октябрь 2012

велика панда   Велика панда. Напевно, жодна тварина не полонила серця людей так, як незграбні, потішні, пухнасті великі панди. І, напевно, жодна жива істота не збивала з пантелику вчених (хіба що червона панда), як тварина, про яку світ дізнався всього якихось сто років тому.

велика панда

   Перший раз виявив велику панду в 1868 році місіонер і природознавець Жан П’єр Армен Давид. Він вислав до Парижа опис шкури та скелета загадкової істоти, якого назвав «ведмідь чорно-білий». Через схожість з малою пандою, яку розгледіли французи, цю тварину назвали великою пандою. Довгий час після відкриття отця Давида велика панда залишалася загадкою, тому що вона зустрічалася вкрай рідко, а спіймати її було ще трудніше. І тільки в 30-х роках минулого століття вдалося зловити дитинча великої панди і світ побачив її в зоопарку. Народ юрбами поспішав подивитися на цю рідкісну тварину.

велика панда

   Велика панда ховається від цікавих очей в східних Гімалаях. Живе вона в непрохідних бамбукових заростях. Місцеві мешканці називають велику панду — білий ведмідь, хоча зі своїм північним тезкою вона нічого спільного не має. Густі та високі зарості бамбука не тільки надійно ховають велику панду від ворогів, але ще й служать невичерпним запасом їжі для них. Велика панда полюбляє молоді пагони бамбука, хоча за відсутності таких може втамувати голод і старими стеблами. Потужні зуби і щелепи легко з цим справляються. Через малу калорійності бамбука велика панда проводить 50% часу за трапезою.

велика панда

   Спочатку вчені вважали, що бамбук єдина їжа великих панд. Але пізніше виявилося, що вони можуть вживати в їжу також і дрібних тварин — полівок, мишей та бурундуків, і навіть падаль.

   Більш глибокі дослідження показали, що великі панди ближче всього до ведмедів. Їх довжина становить до двох метрів, і важать вони близько 140 кг. Великі панди, як і ведмеді, добре лазять по деревах і забираються туди в разі небезпеки або для сну.

   Своєрідний окрас великої панди до теперішнього часу до кінця не вивчений. Деякі зоологи вважають, що при певному освітленні, окрас допомагає тваринам маскуватися. Але заради правди треба сказати, що у великих панд практично немає природних ворогів. І хоча один час вважали, що в Гімалаях живе всього 50-60 особин, з’ясувалося, що на щастя їх там кілька тисяч.

   За традицією відео на закінчення статті звичайно ж про великих панд

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin