Василіски

        17 Декабрь 2015

  василіскиСтародавні греки та римляни здригалися при одній лише згадці про василіска. Вони вірили в існування страшного створіння схожого на змію. У стародавніх легендах описуються страшні сцени, як василіски пожирають людей. Згідно легенд, василіск народжувався з огидних яєць, які ніс півень, а висиджувала жаба. Тому вилуплюється він з чотирма півнячими лапами, зміїним хвостом і жахливим поглядом, який міг будь-якого вбити. Отруйний сморід отруював все навколо, від рослин до людей.  Дивно, що василіски згадуються в легендах дуже багатьох стародавніх народів, тому до теперішнього часів залишається загадкою — хто ж були ті загадкові чудовиська.

василіски

   Ніби глузуючи над легендами, натуралісти назвали василіском неотруйну ящірку, яка налічує чотири види і живе на Американському континенті. Це досить великі ящірки, довжиною 80-85 см, причому на хвіст припадає понад 50 см. Зовнішній вигляд василісків досить страшний. Голова та шия короткі, тулуб сплющений з боків, подібно як і у хамелеона, але не так сильно, довгий хвіст також сплющений. Спину і хвіст василіска прикрашає гребінь, а рот повен гострих зубів (їх у нього більше сотні).

василіски

   Живуть василіски на деревах, особливо полюбляють ті, що ростуть близько біля води. Помітивши небезпеку, ящірка грізно шипить, роздуває горло і ворушить гребенем. Якщо ж ці страхітливі приготування не справляє враження на ворога, то василіск стрибає у воду і тікає, загрібаючи передніми лапами і допомагаючи хвостом.

василіски

   Незважаючи на свій грізний вигляд, ця тварина дуже миролюбна і харчується тільки комахами та рослинною їжею.

   А ось як пересувається василіск по воді, дивіться у фільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin