Улари

        23 Июль 2017

улари   Улари — справжні діти гір. Подейкують навіть, що якби не було Гімалайських, Кавказьких, Алтайських гір, то не було б і уларів. Живуть вони на висоті не нижче 2 000 метрів, а постійне місце проживання навіть  вище (на висоті 4-5 тис. метрів). Рідко який птах або звір, наприклад, ірбіс або архар, забирається сюди. Лише в люті зимові морози спускаються улари в альпійські долини, до межі гірських лісів.

улари

Зовні улари схожі на куріпок, за розмірами трохи більші від тетерука. Дуже спритно та швидко бігають, а також швидко літають, та ще й маневрують при цьому чудово.

улари

Для уларів характерні гучні та тривалі ранкові крики. Як півні в селі, так і улари в горах довго перегукуються один з одним. Відлуння ще більше підсилює їх крики та перетворює в багатоголосий хор. Шлюбні пісні і свист уларів додає життя безмовній тиші сніжних вершин.

улари

За назвою гір і види уларів співзвучні — кавказький, тибетський, гімалайський. Багато у них спільного, але є й відмінності. Кавказький улар, наприклад, ніякої участі в висиджуванні та вихованні потомства не приймає. Інша справа гімалайський або тибетський улари. Поки самка сидить у гнізді, самець невідступно стоїть на сторожі. Тільки-но вгледить небезпеку, починає голосно кричати та свистіти, привертаючи до себе увагу і відводячи ворога подалі від гнізда. І коли пташенята вилупляться, сім’я   подорожує, пересуваючись гуськом з батьком Улара попереду. Коли ж діти підростуть, найближчі сім’ї  об’єднаються в одну зграю.

Так і живуть улари вносячи різноманітність в монотонне життя гірських вершин.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin