Уклейка

        7 Январь 2017

уклейка    Уклейка, як і пічкур — малоцінна риба, довжиною до 17 см (і то це вже гігант). У деяких водоймах вона добре росте,  досить жирна, а іноді навіть має промислове значення. Уклейка поширена здебільшого в Європі, за винятком хіба що південної частини, а також в Малій Азії.

уклейка

   Спина уклейки блакитно-сіра, з зеленим відтінком. Боки і черевце жовті, відсвічують сріблом. Плавці сірі. Тіло довге, стисле, з гострим ребром на черевці. Верхня щелепа уклейки з виїмкою, в яку входить нижня щелепа. Зяброві тичинки часті.

   Взагалі уклейка схожа на вигляд на таку цінну рибу як шемая, з якою вона, до речі, знаходиться в родинних стосунках. Луска уклейки слабка, легко відпадає.

уклейка

   Уклейка мешканка прісноводних водойм всіх видів — озер та ставків, особливо з чистою і проточною водою та піщаним дном, а також річок великих та  малих. Подобаються їй місця біля мостів, а також у великій кількості вона зустрічається в водосховищах. Але найчастіше віддає перевагу глибокій повільно поточній воді.

   Теплолюбна уклейка найчастіше тримається біля поверхні води в відкритих місцях. Харчується дрібними ракоподібними, комахами. Але дорослі уклейки можуть поїдати ікру і навіть молодь інших риб.

уклейка

   Плавають уклейки зграями, часто вискакуючи з води в гонитві за комахами. Особливо часто вони це роблять рано вранці, ввечері та перед дощем, коли від вогкості в повітрі у комах тяжчають крила. Іноді уклейки «допомагають» цьому, намагаючись окропити мошок, для чого вдаряють по воді хвостами.

   Одна з цікавих особливостей поведінки уклейок в тому, що вони при появі щуки, судака, окуня або іншої хижої риби вистрибують з води цілою зграєю і розсипаються в різні боки.

   Уклейки ненажерливі і весь день займаються полюванням. Вони численні, що пояснюється великою плодючістю — до 4 тис. ікринок. Нереститися починають з дворічного віку. Під час нересту уклейки збираються у великі зграї і витягуються уздовж берега. Особливо інтенсивно нерест відбувається в теплі і сонячні дні. Ікра уклейок часто склеюється в товсті (до 5-6 см) шари і так опускається на дно та на корчі.

   Уклейка служить хорошою приманкою для лососів та жерехів, хоча й швидко засинає. Використовується вона і в промисловості. З її луски роблять речовину гуанін, яку використовують для виробництва штучних перлів.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin