Тушканчики

        20 Декабрь 2015

тушканчики    Про тушканчиків  Гасель Квіст сказав: «Можна сказати, що ця маленька тварина має голову зайця, вуса білки, рило свині, тулуб і передні лапки мишки, задні ноги птаха, а хвіст лева».

тушканчики

   Тушканчики живуть переважно в  Азії та Африці, але деякі види є і в Європі, навіть у Північній Америці є один вид. Зовні тушканчик окрім вище перелічених тварин нагадує ще й кенгуру. Завдяки своїм довгим ногам він легко стрибає на відстань, яка в 20 разів перевищує довжину його тіла.

тушканчики

    Всі види мають густе та м’яке хутро пісочного кольору, яке  непогано маскує їх на сухих рівнинах та трав’янистих степах. Житло тушканчиків — це неглибокі нори, але з безліччю виходів. У разі небезпеки тушканчик пищить, як кошеня, і стрімголов  мчить до своєї нори. Лише досвідчені та великі тварини в безвихідній ситуації можуть захищатися, як кенгуру, задніми лапами.

тушканчики

   Ці невинні істоти часто живуть біля людських осель. Тушканчики легко приручаються та викликають симпатію у людей. Вони ніжні, ласкаві, акуратні, милуватися ними можна годинами.

    Раціон тушканчика складається з рослин та комах. Окремі види харчуються навіть дрібними птахами і яйцями. Самка приводить зазвичай 5-7 дитинчат. Цікавим фактом є те, що тушканчиків в деяких районах Азії називають «мічманами». Звідки степова тварина отримала морське прізвисько, залишається загадкою.

І на закінчення дивіться невеличке відео, де в головній ролі тушканчик

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin