Тур

        4 Ноябрь 2017

тур   Тур. 350 років тому біг по рівнині красивий та гордий бик на ім’я тур. Але натягнув мисливець тятиву лука, а може бути і звів курок примітивної рушниці, головне, що вистрілив, навіть не підозрюючи, що став вбивцею останнього туру на землі. І залишилися від цієї тварини тільки кістки, кілька малюнків та безліч оповідань.

тур

Згідно з цими розповідями тур був дуже гарною та сильною твариною, близько 2 метрів зросту в холці з великими міцними та гострими рогами. Бик був чорної масті, а корови і телята рудої або, якщо хочете, гнідої масті. Хоча з приводу забарвлення  до сих пір немає єдиної думки серед вчених натуралістів.

Та що там колір. У XIX столітті більшість вчених зоологів взагалі вважали, що тур — це підвид зубра. В. Даль цю неправдиву теорію навіть відобразив в своєму знаменитому словнику, ототожнивши  зубра з туром. А ось давньоруські літописці описують тура взагалі, як страшного однорога — безстатевого і який живе 532 року (звідки тільки така точність?).

тур

Як би там не було, але тури жили по всій Європі, а також по більшій частині Азії та Африки. Сьогодні ж про них нагадують лише домашні корови. І бик-виробник з кільцем залізним в носі прямий нащадок того, про кого писали: «Звір подібний коню, непереможний і страшний».

Цією статтею я починаю нову рубрику про вимерлих тварин. Багато з них, звичайно, вимерли в процесі еволюції та земних або вселенських катаклізмів, але чимало і в результаті діяльності людей — істот, які стоять на вищому щаблі еволюції. Тур — один з цих тварин. Закликаю всіх небайдужих боротися за те, щоб Земля більше не втрачала своїх дітей.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Вимерлі       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin