Трясогузка

        17 Ноябрь 2014

трясогузка   Трясогузку  можна зустріти де завгодно. Часто її можна побачити біля води, а іноді й далеко від водойм, поблизу поселень, на пасовищах і полях, а також високо в горах. Поширена трясогузка в Азії і майже по всій Європі, а також на півночі Африки. З місць зимівлі ця пташка прилітає вже в березні і, не зволікаючи, займає ділянку для гніздування, яку пильно охороняє.

трясогузка

   Будівельним матеріалом для гнізда служать трава, корінці, листя, мох. Щоб гніздо було м’якше, трясогузки вистилають їх усередині шерстю тварин, кінським волосом, іноді пір’ям. Будують їх у вигляді конуса і розташовують в щілинах стін і скель, дуплах дерев, серед штабелів дров, на горищах і на землі. Яйця висиджує тільки самка трясогузки, а ось годують пташенят протягом 14 діб батьки вдвох.

трясогузка

    Трясогузка — серед корисних птахів займає одне з перших місць. Вона знищує мух і комарів, за якими, подібно ластівці, справно полює на льоту. Особливо ж велику користь трясогузка приносить в городі, де швидко бігає грядками, збираючи з землі та з городніх рослин комах-шкідників. Трясогузка дуже спритна пташка. Навіть відпочиваючи, вона, раз за разом трясе своїм хвостом, за що власне і отримала свою назву. Нерухомо трясогузка сидить лише в той час, коли співає свою нехитру, але веселу пісеньку.

трясогузка

    Трясогузка дуже довірливий птах. Нерідко вона підпускає до себе людину на 3-5 метрів.

    У серпні білі трясогузки збираються в зграї і ночують разом з ластівками, шпаками та жовтими трясогузками в очереті. Перед відльотом на зимовище вони стають все більш тривожними.

    Осінній переліт триває з вересня і практично до листопаду. А деякі птахи навіть залишаються на зиму біля незамерзаючих річок. Трясогузка стала майже таким же супутником людини, як синиця або горобець.

    А на закінчення відео-загадка — як ви думаєте, чому трясогузка нападає на автомобіль?

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin