Тритони

        6 Февраль 2015

тритони   Тритонів існує досить багато видів, але мабуть найвідоміший з них гребінчастий тритон. Це невелике хвостате земноводне довжиною 13-14 см, що має чорне забарвлення з яскраво-жовтими і рідше білими плямами різних розмірів.

тритони

    Власне був би гребінчастий тритон нічим непримітною ящіркою, якби не разюча здатність до регенерації — відновлення втрачених частин тіла. Досить таки жорстокі досліди проводили вчені над цією істотою. Тритону відрізали хвоста, лапи і навіть очі. І що ж ви думаєте — очі відновлюються за десять, а лапи і хвіст повністю відростають  за чотири місяці.

тритони

    Тритони зовсім не бояться холоду. Взимку вони можуть повністю вмерзнути в лід, а тільки він розтане, відразу ожити. Були навіть очевидці такого неординарного випадку. Тритоном пообідав вуж, але щось плазунові не сподобалося і через кілька годин він його відригнув. Тритон здавався зовсім мертвим, але варто було тільки піти дощу, як той ожив і пішов по своїх справах. Були також випадки, коли при великій посусі тритони засихали як мумії. Так вони лежали місяцями, але тільки йшов дощ, і на тіло потрапляла волога, ці цікаві тварини якимось чином оживали.

тритони

     Тритони харчуються виключно їжею тваринного походження — ракоподібними, черв’яками, пуголовками, комахами. Як і хамелеони, тритони можуть змінювати своє забарвлення, але в меншій мірі.

     У тритонів поганий зір, тому полювання для них річ не проста. Тим більше, що через певну незграбність не завжди вдається наздогнати більш швидку тварину. Тому вони часто голодують або задовольняють свій апетит одними равликами. Адже зловити равлика під силу навіть самому ледачому мисливцеві.

    Тритонів містять і в акваріумах в домашніх умовах. Про таких вихованців пропоную подивитися фільм

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Амфібії       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin