Тетерук

        10 Декабрь 2017

тетерук   Тетерук — досить великий птах, як для курячих, хоча і не є рекордсменом. Швидше тетерук займає десь середню величину  серед своїх родичів.

тетерук

Більшу частину року тетерук воліє перебувати переважно на землі. На землі він шукає їжу, на землі, як і більшість курячих, тетерук завойовує увагу самки в танцях та на змаганнях, які називають  токами. Токи тетерука та глухаря так багато і так часто описували в різній літературі, що я навіть зупинятися на цьому не буду.

тетерук

Тетерук не виняток із загальних правил і тому всі загравання закінчуються гніздом з яйцями. Гніздо будує самка, а також  вся турбота по висиджування яєць та по вихованню потомства лягає на неї. Гніздо нехитре — невелика ямка в землі абияк викладена травою. Зазвичай гніздо розташовується поруч з кущами ягід, щоб потім пташенятам було, що їсти. Яєць може бути від 5 до 14. Як тільки пташенята вилупляться, самка тетерука відразу ж починає їх водити по їстівних місцях та при цьому звичайно ж їх захищає від хижаків. Захист цей у тетерука своєрідний. Як тільки матуся помітить небезпеку, вона відразу ж подає сигнал тривоги і пташенята ховаються, залягаючи в траві. Сама ж самка прикидається пораненою та ввідводить ворога, будь то хижак або людина. Робить це вона так майстерно та  правдоподібно, що не повірити їй просто не можливо. Коли вона відведе ворога досить далеко, злітає і повертається до пташенят, щоб відвести їх у безпечне місце.

тетерук

Уже через півтора місяця після народження пташенята тетерука стають повністю самостійними і можуть разом з матусею ночувати на гілках дерев. Так тетеруки живуть в теплу пору року — годуються на землі, а ночують на деревах. Взимку ж все змінюється з точністю до навпаки. Коли снігом покривається земля і тетерук не може знайти прокорм на землі, він починає його шукати на деревах — горобина, калина, ось його основна їжа. На ніч тетерук воліє зариватися в сніг. Для цього він як з вишки пірнає в сніг, наскільки можливо просувається в бік і там, трохи повертаючись, робить щось на зразок барлоги.

Звичайно, така нічліжка не може його повністю захистити від ворогів, а їх у нього багато — лисиця, соболь, куниця, орли, яструби, та багато інших хижаків. Але більше ніж від хижаків тетерук страждає, на жаль, від браконьєрів, які нехтують усіма правилами полювання, тільки для того, щоб отримати зайвий кілограм смачного м’яса.

На закінчення невеличкий фільм про токи тетеруків

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin