Тапір

        3 Июнь 2012

тапір   Тапір — це одна з найдавніших тварин, яку нам дозволив зберегти льодовик. Друзі, коли ви читаєте, чи чуєте слово мамонт, напевно, вам відразу перед очима виниває слон, але тільки дуже волохатий. В принципі, слон і мамонт більше схожі один на одного, ніж тапір на когось з них.  Але природа була б не цікавою, якби не дарувалала нам сюрпризи. В нашому випадку сюрпризом є те, що тапір і мамонт набагато ближче родичі (якщо можна так сказати) ніж мамонт і слон. Еволюція процес непідконтрольний людині (мабуть це й на краще), а тому слон та тапір по біологічній класифікації на сьогоднішній день відносяться навіть до різних рядів.

тапір

   Отже, тапір — це непарнокопитна тварина. Природно, якщо у тварини є копита (парні або непарні), вона травоїдна. І ось тепер з приводу спорідненості. Через наявність копит, тапіри повністю відокремилися від мамонтів та приєдналися  до непарнокопитних. Сьогодні тапіри більше схожі на свиней і мало хто замислюється про те, що їх довгий ніс — це короткий хобот, що дістався тапірам від мамонтів.

тапір

   На сьогоднішній день збереглося чотири види тапірів: гірський тапір, центральноамериканський тапір, рівнинний тапір і чепрачний тапір. Поширені тапіри тільки в Південній Америці та південно-східній Азії. Через прекрасні смакові якості м’яса, на тапірів постійно велося полювання. І це якщо не зважати на те, що їх м’ясом залюбки поласує  і тигр, і ягуар, і ведмідь, і крокодил, і навіть великі анаконди. В зв’язку з цим тапіри намагаються йти в необжиті місця (наскільки це можливо в сучасному світі) і вести переважно нічний спосіб життя.

тапір

   До речі для любителів антропологічних даних — вага тапіра в середньому 250 кг при зрості в холці 1,2-1,8 м. Ще одна деталь, вагітність триває, як у небагатьох ссавців, більше одного року (390-400 днів). Причому народжується зазвичай одне дитинча, а зрідка два.

тапір

   На жаль вищевказані причини привезли до того, що сьогодні тапір занесений до Червоної книги як вимираюча тварина. І лише від нас, друзі, залежить — через сто років буде по Землі гуляти тапір чи ні.

   На закінчення невелике відео про тапирів, фільми про тварин завжди цікаві і неповторні

Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Тапір" 2 комментария

  1. Віктор:

    Я теж дуже люблю тварин, дякую за інформацію дуже знадобилась

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin