Такін
Такін — мабуть, сама маловідома велика парнокопитна тварина. Але незважаючи на те, що про нього мало хто чув, такін є героєм відомих усьому світу легенд. Запитайте, як це? Тоді вам слід відповісти на таке питання — хто є власником легендарного «золотого руна»? Овець з таким забарвленням руна просто не буває. Саме, мабуть, тому імениті зоологи зійшлися на думці, що з Кавказу в Грецію Ясон привіз саме «золоте руно» такіна.
Відкрили, якщо можна так висловитися, такіна порівняно недавно. Перший опис цієї тварини з’явився тільки в 1850 році, а один з підвидів, так званий золотистий такін або такін Бетфорда, навіть пізніше — в 1911 році.
В зоологічній класифікації місце такіна до кінця не визначено і по сьогоднішній день. З ним навіть більше плутанини, ніж з вівцебиком. Адже він схожий одночасно і на бика, і на козла, і на сарну. Риси всіх трьох тварин увібрав в себе такін. От і мучаться вчені, зарахувавши тварину в одну підродину з козами та баранами. Добре, що самому такіну від цього гірше не стало.
І все ж, — який він цей загадковий такін? А він ростом 1.2-1.3 м в холці та має близько 350 кг вагу. Роги такіна загнуті назад, хвіст короткий, ніс горбатий, як у сайгака. Як я вже говорив раніше, забарвлення шерсті — золотисто-жовте. Шерсть рясно просочена жиром, що не дозволяє такіну промокати в сиру погоду.
Батьківщина такіна — Китай, Бірма, Тибет. Живуть вони в гірських лісах і місцях, де рясно ростуть чагарники. Тварина травоїдна. Влітку їжа такіна — соковита трава, а взимку пагони бамбука, рододендрона, верби.
На жаль, це практично все, що ми знаємо про такінів, що живуть в дикій природі. Можна ще тільки додати, що в зоопарку тварини швидко звикають до людини і навіть намагаються гратися.
І зовсім короткий ролик про такінів на закінчення
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!