Таймень

        22 Октябрь 2016

таймень    Таймень — це величезна риба, довжиною іноді до 2 метрів і вагою до 80 кг. Правда, розміри його дуже коливаються в залежності від умов життя, і в першу чергу від кількості корму. Але все ж тайменя не дарма називають рибою-богатирем. Якщо додати до вищесказаного, що його м’ясо дуже смачне, то стане ясно, що він належить до числа найбільш цінних риб.

таймень

   Таймень надзвичайно сильний та рухливий. Він може стягти рибалку з човна. Витягнути цю рибу з води дуже нелегко. Великі труднощі він створює і при лові сітками, високо вистрибуючи майже у вертикальному напрямку, або навіть перескакуючи великі простори над водою. Цього мало — таймень часто розриває невід, ударившись в нього. Він легко перестрибує пороги та інші перешкоди.

   Таймень без води змінює своє забарвлення. Після його загибелі рожевий хвіст стає бузковим, а з боків чорні цяточки ще більше чорніють.

таймень

   Таймень має низьке подовжене тіло. Рот дуже великий, верхня щелепна кістка у дорослих навіть заходить за край ока.

   Таймень — хижак, щелепи його міцні та сильні, і у нього гострі зуби. Він може перекусити рибу такої ж довжини, як він сам. Його здобиччю стають не тільки дрібна риба (в тому числі й власна молодь), жаби (які він дуже полюбляє), миші, білки, а й качки, навіть гуси, коли вони плавають по воді. В Сибірі тайменя називають гусятником. Але все ж улюбленою їжею цієї риби є молоді харіуси.

таймень

   Таймень водиться в різних водоймах Європи та Азії, але головним чином в річках, що впадають в Північний Льодовитий океан. Тримається в основному поодинці. Віддає перевагу глибоким ямам з холодною водою поблизу берегів. Любить таймень не тільки швидкі річки, а й невеликі струмочки.

   Нереститься таймень навесні, піднімаючись до верхів’я річок, на каменях. Ікра велика (завбільшки з горошину), бурштинового кольору. Є підстави вважати, що таймень метає ікру не щороку. По закінченні нересту риба повертається в обжиті місця. Плодючість тайменя 10-34 тис. ікринок.

   Захоплюючі кадри спортивної риболовлі на тайменя дивіться у фільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin