Сумчастий кріт

        4 Апрель 2018

сумчастий кріт   Сумчастий кріт — ще одна цікава і навіть в деякій мірі загадкова сумчаста тварина Австралії. На мові аборигенів його назва звучить як «оорквасмата», але я скільки не намагався, в цілому так і не зміг його вимовити. Тому нехай краще залишається сумчастим кротом. До речі, коли його вперше зловили, а це сталося в 1888 році, він справив ажіотаж не менший, ніж свого часу качкодзьоб.

сумчастий кріт

Спочатку ніхто не помітив у нього сумки і його визнали звичайним кротом, близьким родичем африканського златокрота, так як зовні він дуже на нього схожий. Але потім всюдисущі натуралісти знайшли сумку у самки, відкривається вона не так як у кенгуру — вперед, а як у бандикута — назад. До бандикута сумчастого крота також приближує будова зубів.

сумчастий кріт

Як я вже говорив вище, сумчастий кріт зовні такий самий, як і звичайний кріт. Лапи у нього точно такі ж, як і у звичайного (нагадують лопати), якими тварина успішно копає ґрунт. Очей немає. Вірніше вони є, всередині, зовсім атрофовані. Сумчастий кріт навіть не може відрізнити світло від темряви. Зовнішніх вух також  немає. Є лише маленькі дірочки на голові, заховані в шерсті. Забарвлення, на відміну від нашого крота, не чорне, а світло — кремове або золотисто — червоне з відливом.

сумчастий кріт

Ходи сумчастий кріт теж риє не зовсім звичайні. Справа в тому, що там де він зазвичай живе ґрунти піщані, а отже дуже  обсипаються. Ось тому звичних довгих тунелів немає, пісок засипає хід відразу ж за сумчастим кротом. У зв’язку з цим в норі повітря практично не залишається, і тварині час від часу доводиться вилазити на поверхню, щоб зітхнути на повні груди. Робити це йому не важко, тому що копає він всього в декількох сантиметрах від поверхні. Вилізе із землі, вдихне свіжого повітря, проповзе, як черв’як якусь відстань по поверхні і знову зариється.

Але зовсім по іншому поводиться сумчастий кріт (вірніше кротиха), коли мова йде про потомство. Самка заривається якомога глибше (правда для цього шукає місце з відповідним ґрунтом), робить там щось на зразок спальні і народжує, а потім і вигодовує молоком двох дитинчат.

На сьогоднішній день відомо два види сумчастих кротів, які живуть один від одного на відстані близько півтори тисячі кілометрів.

   Завершуючи статтю, я знайшов невеликий відеоролик про сумчастого крота, дивіться

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin