Сумчаста миша

        27 Май 2018

сумчаста миша    Сумчаста миша або мишевидка. От скажіть, друзі, що ви уявляєте, коли чуєте слово миша, навіть якщо вона сумчаста? Напевно, маленького сіренького безпорадного гризуна, який тікає при найменшій небезпеці. Так ось, що стосується маленького і сіренького, то ви, мабуть, маєте рацію, а от щодо решти …

сумчаста миша

Сумчаста миша — хижак, як і сумчастий вовк, сумчаста куниця або сумчастий диявол. Так-так, я не обмовився, саме хижак. Розмір жертв у неї, правда, трохи менший, ніж у інших. Але, скажімо, звичайну мишу сумчаста вбиває легко, навіть якщо та більша, ніж вона.

сумчаста миша

На апетит ці маленькі хижаки також не скаржаться. Одного разу спостерігали за одним з найменших представників сумчастих мишей (їх в Австралії 39 видів) смінтопсісом жирохвостим. Ця крихітка за одну тільки ніч з’їла ящірку разом з кістками та шкірою, а також ще й закусила п’ятьма личинками хруща. Все це становило по вазі майже в півтора рази більше, ніж важила сама сумчаста миша.

сумчаста миша

Самка смінтопсіса виводить до 10 малюків за раз. Спочатку вони, як і належить у сумчастих, сидять в сумці, а трохи подорослішавши, перебираються до матері на спину. Так вона з ними і подорожує. Якщо раптом виникне небезпека, сумчаста миша струшує з себе дітвору і тікає, відволікаючи за собою ворога. Малюки в цей час розбігаються в різні сторони і ховаються, хто  де зможе. Пізніше мати обов’язково повертається і ніжним попискування підкликає до себе потомство. Ті відповідають їй таким же писком та швидко збігаються з усіх сторін.

Як я вже говорив вище, відомо 39 видів сумчастих мишей. Всі вони різні і не схожі одна на одну. Одні з них схожі на пацюків, мишей або землерийок, інші на тушканчиків або навіть на мініатюрних кенгуру. За розмірами вони теж дуже відрізняються — бувають величиною від маленької мишки до великої білки. Але одне їх об’єднує — всі вони м’ясоїдні, а отже хижаки.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin