Стрижі

        6 Февраль 2018

стрижі   Стрижів багато хто  плутає з ластівками. Але якщо придивитися уважніше, то відмінності ви обов’язково помітите. По-перше, у стрижів набагато вужчі крила, по-друге, вони набагато швидше літають і, по-третє, вони менше маневрують. Серед стрижів є абсолютні чемпіони за швидкістю польоту серед птахів. Деякі види можуть розвивати швидкість до 170 км / год. (найшвидша ластівка розвиває швидкість на 100 км / год. менше).

стрижі

У народі давно замітили, що й час перебування в рідних краях у цих птахів різний. Стрижі пізніше прилітають до нас, а також  раніше відлітають на південь. Але довго ніхто не міг зрозуміти з чим це пов’язано. І стрижі, і ластівки харчуються комахами і до того ж і ті, й інші ловлять їх в повітрі. Чому тоді відлітають та прилітають в різний час?

стрижі

І ось тільки зовсім недавно вчені натуралісти докопалися до істини. Виявляється виною всьому зір. У стрижів зір побудовано так, що він бачить тільки перед собою, а у ластівок є ще й боковий  зір. Ось і виходить, що для стрижа необхідно, щоб комах було багато. Тоді птах зможе зловити в «натовпі» якусь кількість. А так буває тільки в по-справжньому теплі місяці. Ластівки ж можуть полювати і при меншій кількості комах.

стрижі

Стрижі — справжні «діти повітря». В основному всі птахи можуть пересуватися, принаймні, двома способами (літати та плавати, або літати та бігати). Але стрижі, здебільшого, вміють тільки літати. Лапки у нього настільки малі та слабо розвинені, що птах на них може хіба що проповзти декілька сантиметрів. Якщо стриж з якоїсь причини сяде на землю, то просто так злетіти він вже не зможе. Його крила будуть битися об землю. Для зльоту йому потрібен якийсь трамплін. У зв’язку з цим стрижі все роблять в повітрі. У повітрі вони збирають будівельний  матеріал для гнізда (підхоплені вітром пух, сухі травинки, шерсть і т.д.), в повітрі вони співають, навіть купаються в повітрі, пролітаючи дуже низько над водою, на мить занурюються.

(продовження тут)

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin