Стрижі (продовження)

        10 Февраль 2018

стрижі   (Продовження, початок тут)

   Є ще одна особливість у стрижів. Серед усіх птахів у них найбільше коливання температури тіла, яке залежить від температури навколишнього середовища.

стрижі

Відразу після прильоту з півдня стрижі починають будувати гніздо, а по закінченню будівництва відкладають зазвичай 2 яйця. Висиджують яйця обидва батьки. Триває висиджування зазвичай 11 днів, але якщо погода несприятлива, то процес може і затягнутися. В  деякі особливо несприятливі роки висиджування взагалі переривається. При негоді у стрижів дуже знижується температура тіла, і вони як би занурюються в сплячку. Яйця в такому випадку викидають з гнізда, передбачаючи, що нічого з висиджування не вийде.

стрижі

Але якщо все ж пташенята вилупилися, то тут батьки невтомно їх годувють. Стрижі ловлять комах, за допомогою клейкої слини склеюють їх в грудочки по 400-1500 штук і несуть пташенятам. За день один стриж може зловити до 40 тис. Комах. А якщо раптом негода? У такому випадку батьки стрижі відправляються туди, де можна знайти корм. Іноді це буває за 60-70 км. По кілька днів вони можуть проводити в пошуках їжі, не повертаючись до гнізда. Пташенята в цей час, щоб не померти з голоду, «знайшли вихід». Вони впадають в сплячку. В такому заціпенінні вони можуть перебувати до 12 днів. Бачите, друзі, наскільки винахідлива природа, коли справа стосується збереження життя?

стрижі

Цікавий також і процес дорослішання стрижів. Спочатку вони стають в півтора рази важчими від батьків, а потім худнуть і вилітають з гнізда. Вилетівши, вони вже не потребують турботи батьків і живуть самостійним життям.

Стрижів можна зустріти скрізь — в горах, лісах, на рівнинах, а також в містах. У містах найчастіше поширені чорні стрижі або білопоясні.

І на закінчення своєї розповіді не можу не згадати ще про одну особливість стрижів. Вони можуть спати в повітрі. І не кілька секунд або навіть хвилин, а кілька годин. Вони злітають високо в повітря і парять, зрідка уві сні змахуючи крилами. Вранці ж стрижі прокидаються і відправляються на полювання. Погодьтеся, такими здібностями не володіє ні ластівка, ні орел, ні навіть альбатрос.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin