Страус ему

        15 Январь 2017

ему    Страус ему. Я вже розповідав раніше про американського страуса нанду та про страуса африканського, отже тепер дійшла черга до Австралії, а вірніше до її мешканця страуса ему. На превеликий жаль, про цього цікавого птаха  дуже мало інформації від спостережень в дикій природі. Більшість досліджень проводилося з ему, які виросли в неволі. Але тим не менше, хоч цей мізер я постараюся вам розповісти.

ему

   Отже, по-перше, ему зазвичай має кілька самок. Після досить примітивного шлюбного залицяння самець веде своїх обраниць до гнізда (їх зазвичай декілька). Це ямка в кущах або біля них, викладена сухими листям та травою. Туди самки і будуть відкладати свої яйця. Висиджування займається у ему, як і у нанду, тільки батько і під час висиджування він практично не їсть.

   Сидить страус ему на яйцях більше 17 годин на добу. І тільки зрідка встає, щоб попити води та на шляху до водопою з’їсти кілька травинок або листочків. Під час таких прогулянок самця, самки ему підкладають в гніздо чергове яйце, таким чином, їх може бути до 25 штук. Висиджує страус ему близько двох місяців. В цей час, принаймні в неволі, самець не проявляє ніякої агресивності і може навіть дозволити взяти яйце в руки.

ему

   Зовсім по іншому поводиться ему, коли вилупляться пташенята. Він їх охороняє і захищає, проявляючи досить таки велику агресію. Ударом ноги ему може переламати руку або ногу людини. Небезпека збільшується ще і в зв’язку з тим, що швидкість до 50 км / год.  для ему не рекорд, а норма. Спробуй втекти від такого розлюченого птаха.

   Відразу, як тільки пташенята вилупляться, гордий ему веде їх в місця багаті на їжу — сарана, гусениці та інші комахи (це для пташенят, дорослі ж воліють рослинну їжу та різне насіння).

ему

   На відміну від нанду та африканського страуса, ему дуже непогано плаває і любить цим займатися. У цьому він схожий на казуара, який, також, незважаючи на свою масивність, не проти поплавати.

   Нелегко складається доля ему на його батьківщині. Австралійські фермери нещадно нищать страусів ему, так як вони складають конкуренцію їх коровам та вівцям в частині годівлі. До того ж у ему дуже смачне м’ясо, нічим не поступається яловичині. Ось і полює людина за цим птахом переслідуючи подвійну мету. Залишається тільки сподіватися, що здоровий глузд та любов до природи візьме верх.

   І невеликий відеосюжет на закінчення

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin