Сорокопуд

        30 Июнь 2018

сорокопуд   Сорокопуд. Іноді назва тварини відразу характеризує свого власника. Наприклад, у носухи довгий ніс, мурахоїд любить мурах, глухар стає глухим під час току, а ось чому сорокопуд… відразу і не зрозумієш. Але думка є. «Сорок» в Стародавній Русі означало багато. Отже, сорокопуд — «багато плутанини». А плутанини багато, тому що птах може наслідувати багатьом птахам в частині голосу, хоча по зовнішності сплутати сорокопуда з кимось досить важко.

сорокопуд

Більше десяти видів сорокопуда мешкає на планеті. У нас же поширені в основному сірий і жулан. Сірий сорокопуд найбільший в родині. Його вага близько 75 грам. Дзьоб та кігті зовсім, як у хижака. Хоча власне він і є хижак. Не дивлячись на те, що основний його раціон складають все ж комахи, сірий сорокопуд може нападати і на ящірок, і на мишей або навіть на дрібних птахів.

сорокопуд

Якщо сорокопуд  не дуже голодний, то наколе він свою здобич спочатку на колючку. Так йому зручніше її розривати на частини. До речі такий «шашлик» він робить також для зберігання запасів.

Самка зазвичай відкладає 5-7 яєць, сама їх і висиджує. Самець в цей час годує самку. Коли пташенята вилупляться, годують їх обоє батьків.

сорокопуд

Корисність сірого сорокопуда неоднозначна. Разом з винищенням шкідливих комах він вбиває також корисних птахів та ящірок. Але нехай це питання з’ясовує сама природа, а не ми з вами.

Якщо користь сірого сорокопуда викликає сумнів, то жулан корисний однозначно. Він харчується виключно комахами. Життя жулана дуже  схожа на життя інших сорокопудів. Він також наколює свою здобич на сучки, яйця висиджує тільки самка, також як інші часто смикає хвостом, але більше ніж інші любить відкритий простір і живе навіть в горах. І ще, пташенят жулан годує набагато довше (в два рази довше, ніж сірий сорокопуд).

   На закінчення пропоную вам послухати цікаву розповідь про сорокопуда, знятий на відео, я впевнений вам сподобається

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin