Сорока

        21 Апрель 2014

сорока   Сороку часто називають білобокою, та й не даремно. З боків пір’ячко у неї біленьке, а голова, крила та хвіст чорні, як у ворони. Хвіст у сороки особливо гарний — довгий та прямий, як стріла. Пір’я на ньому не просто чорне , а з гарним зеленуватим відблиском .

   Сороку не переплутаєш ні з одним іншим птахом. Її неможливо переплутати і завдяки гучному типовому тільки для сороки крику . Всім також відома її звичка красти і ховати блискучі предмети.

сорока

   Зазвичай сорока селиться на відкритій місцевості серед кущів та дерев. Густого лісу вона уникає. Досить таки своєрідне і її гніздо — велике, прикрите колючим навісом. Зроблене воно з сухих гілок, та покрите шаром  глини та бруду, а всередині застелене корінцями, листям та шерстю. Зазвичай гніздо розташоване в кроні дерева високо над землею , але якщо дерев немає то може бути споруджено і в кущах. Зазвичай  сороки будують кілька гнізд , а потім вибирають одне з них для кладки яєць. У квітні або травні в гнізді з’являються 3-5 яєць . Самка висиджує їх сама приблизно 2 тижні. Годувати ненажерливе потомство їй допомагає самець. Вже через місяць пташенята роблять свій перший виліт.

сорока

   Зазвичай сороки не збираються в зграї — воліють жити парами , а після народження пташенят — сім’єю , але тільки на деякий час. У місцях , де сорок дуже багато, восени вони все ж об’єднуються у зграї і разом подорожують. Сорока веде осілий спосіб життя і тому далеко від гнізда ні взимку, ні влітку не відлітає.

сорока

   Корм у сорок різноманітний. Під час годування пташенят сорока не тільки поїдає мишей та інших дрібних тварин, комах, гусениць, а й руйнує гнізда інших птахів. Крім того вона із задоволенням їсть різні фрукти, ягоди та зерно.

   Поширена сорока в Європі, Азії, Північній Африці та в Північній Америці , де живе також жовтодзьоба сорока. На Піренейському півострові зустрічається ще й блакитна сорока.

   Як завжди дивіться цікаве відео в кінці статті на цей раз про сороку , яка намагається зображати… собаку

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin