Соні

        4 Февраль 2018

соні   Соня — так звуть маленьку тварину, яке може спати до семи місяців в рік. Соні виділяються в окрему родину та  налічують більше двадцяти видів. Зовні вони з одного боку нагадують щура або мишу, з іншого — тушканчика.

соні

Соні в залежності від виду відрізняються як забарвленням шерсті, так і розмірами. Якщо скажімо, вовчок має довжину тіла до 18 см, то ліскулька довше 10 см не буває. Місце проживання у кожного виду також своє. А живуть соні майже скрізь — і в Африці, і в Азії, і в Європі.

Зовні соні дуже  миловидні. Але іноді, як це в житті буває, зовнішність оманлива. Хоча соні і відносяться до гризунів, але у них дуже розвинені замашки хижака. Вони не відмовляться поласувати ні комахою, ні гусеницею, ні ящіркою, ні навіть мишею або дрібним птахом.

соні

Як я вже говорив вище, соні дуже багато сплять. Цікаво те, що часто в сплячку вони впадають цілими «компаніями», тісно притулившись один до одного, причому лежачи на спині і пухнастим хвостом прикривши живіт.

На початку літа у сонь починається шлюбний період. Самець залицяється до самки і як результат приблизно через місяць з’являються від трьох до десяти дитинчат. Малюки соні народжуються зовсім голими та беззахисними. Перші два тижні самка завзято захищає своє потомство від всіх, в тому числі і від самця.

соні

Через два тижні самець соні отримує право доступу до своїх дітей і з цього моменту бере безпосередню участь у вихованні. Коли маленькі соні навчаться лазити по гілках, батько з ними часто вирушає в тривалі подорожі, повертаючись тільки тоді, коли пора підкріпитися молоком матері.

Не можу не згадати про одну особливість захисту сонь від ворогів. Коли який-небудь хижак переслідує соню (на неї може полювати як сова або ласка, так і лисиця або навіть кабан) і йому вдається схопити тварину за хвіст, то в зубах у нього залишається лише пухнаста шкурка, а соня з голим хвостом тікає. Голий хвіст потім або сам відпадає, або соня його відгризає. Ось так от буває в природі.

М’ясо сонь в деяких країнах вважається делікатесом. Ще стародавні римляни подавали відгодованих сонь до столу на званих обідах та бенкетах.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin