Соловейко

        6 Ноябрь 2014

соловейко   Соловейко. У більшості людей слово соловейко однозначно асоціюється з кращим співаком серед птахів. У нас він, до речі, і найпоширеніший пернатий співак. Хоча зовні соловейко і нічим особливим не виділяється (не гарніший горобця), і розміром з ластівку, голос у нього дійсно чарівний. Його практично не можна повторити.

соловейко

    Харчуючись тільки комахами, соловейко на зиму відлітає у вирій, а повертається навесні, коли кущі та дерева починають вбиратися в листя. Насамперед птахи знаходять свої минулорічні гнізда і починають співати. Взагалі соловейко співає і вдень і вночі, але нічний спів робить на слухачів значно більший вплив. Тільки для того щоб послухати соловейка, багато людей під вечір йдуть в ліс.

соловейко

    Спів соловейка називають прекрасним, але далеко не всі самці заслуговують такої похвали. Є серед соловейків і справжні майстри вокалу, але зустрічаються і невмілі виконавці. Справа в тому, що висока майстерність не вроджений талант: молоді птахи набувають його тільки в тому випадку, якщо їх навчили батьки або сусіди. До місць гніздування солов’ї прилітають в квітні-травні і причому завжди вночі. Самці відразу збираються з зграйки і служать орієнтиром для самок. В травні-червні пара починає будувати гніздо в заростях на землі або на гілках низько над землею. Матеріалом служить сухе листя, трава і шерсть тварин. В гнізді звичайно з’являються 4-6 яєць. Пташенята соловейка народжуються голими та сліпими. Соловейко допомагає самиці висиджувати яйця і годувати потомство, при цьому не забуваючи співати пісні. Коли пташенята залишають гніздо соловей співати припиняє. Іншу частину літа птиці проводять тихо та непомітно. На відміну від прильоту, їх відліт у вересні також непомітний.

соловейко

    Соловейків існує багато видів, але в наших краях поширені три — південний і східний солов’ї, а також варакушка.

    Подивитися і послухати соловейка можна і у відеосюжеті нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin