Сокол сапсан

        30 Ноябрь 2015

сокол сапсан   В перекладі з латинської  сапсан означає «мандрівник». Цей сокіл повністю виправдовує свою назву. Він подорожує практично по всій земній кулі, навідуючись майже у всі північні країни Азії, Європи та Америки. Сокіл сапсан мандрує над Європою аж до південних її регіонів та залітає навіть у Центральну Африку. Переважно для гніздування ці соколи обирають глухі ліси, хоча можуть залітати й у великі міста. Ще 50 років тому їх можна було частенько побачити на високих будівлях міст Європи.

сокол сапсан

   Сапсана іноді називають перелітним соколом або голуб’ятником. Харчується він зазвичай птахами будь-яких розмірів — від маленьких жайворонків до великих гусей. Дрібних птахів цей сокіл ловить та вбиває прямо в повітрі, а великих ловить як у повітрі, так і на землі, а добиває тільки на землі. У гонитві за здобиччю сапсани розвивають величезні швидкості. Бувають нерідко навіть випадки, коли маневрені птахи, наприклад, ластівки, вивертаються, а сокіл, не встигнувши «загальмувати», розбивається.

сокол сапсан

   Сапсани можуть гніздитися на сухих старих деревах, але більше воліють займати покинуті орлами та шуліками гнізда. Самка відкладає 3-4 яйця в травні-червні.

сокол сапсан

   Сокіл сапсан чудовий мисливець. Один такий птах вартий цілої зграї інших хижих птахів. Але як і будь-який інший сокіл, він кидає свою здобич, якщо його хтось переслідує. Цим часто користуються більш великі хижі птахи. Вони підстерігають коли сокіл здобич ухопить і кидаються за ним. Той відразу ж поступається більш сильному противнику.

   Сапсана здавна використовували як ловчого птаха. На відміну від інших соколів він відрізняється меншими розмірами, більш короткими дзьобом та хвостом. На жаль, останнім часом чисельність сокола сапсана сдуже зменшилася і навіть багато країн його взяли під охорону.

   Пізнавальний фільм про сокола сапсана завершить мою статтю

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin