Сойка

        30 Январь 2015

сойка    Сойка — своєрідний спостерігач в лісі. Вона завжди напоготові, подаючи своїм скрипучим голосом знак лісовим мешканцям про появу людини чи іншої небезпеки, до того як її помітять інші. Сойка типовий мешканець лісу, родичка горобця та ворони, селиться у всіх його різновидах, віддаючи перевагу старим деревам. Сойку можна зустріти і в великих старих парках.

сойка

    Уже в квітні пара сойок починає будувати гніздо на листяному чи хвойному дереві. воно дуже маленьке і здається ненадійним. Зовні зроблено з гілочок і всередині вистелене травою та дрібними корінцями. В гнізді зазвичай з’являється 5-8 яєць, які висиджують обоє батьків. Вони ведуть себе неспокійно і часто вилітають з гнізда, відволікаючи на себе увагу. Харчуються сойки самі і годують пташенят, як рослинною, так і тваринною їжею. Дорослі сойки полюють навіть на полівок і мишей, а також жаб.

сойка

    Сойка вважається одним з найнебезпечніших ворогів дрібних птахів. Вона руйнує гнізда, краде яйця та пташенят. Але разом з тим птах любить і жолуді, горіхи, ягоди. Жолуді сойка часто ховає у всілякі щілини і затишні місця, але найчастіше за них з часом забуває. Ці схованки, особливо коли землю покриє сніг, часто стають здобиччю білок. У свою чергу і сойка не залишається в боргу, обкрадаючи комірчини білок.

сойка

    Вважається, що сойки вміють тільки потворно кричати, що  дуже ріже слух. Але іноді, відчуваючи себе в безпеці, сойки можуть влаштовувати несподіваний лісовий концерт. Вони співають тихенько і напрочуд прекрасно.

Можете подивитися також на цього цікавого птаха в невеликому відеоролику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin