Соболь

        21 Август 2012

соболь   Соболь. Перлина сибірської тайги — так називають соболя, який є національною гордістю Росії. Здавна соболь був основою її хутрового промислу. Колись тисячі мисливців щорічно відправлялися за соболем на полювання в тайгу. Тисячами вивозилися в Америку і Європу їх шкурки, де вони були на вагу золота в буквальному розумінні цього слова. З кожним роком соболя ставало менше й менше. На початку ХХ століття тварина була практично поставлено на грань вимирання.

соболь

   І тільки завдяки самовідданій праці біологів соболя не тільки зберегли, але й розмножили, і розселили. З цією метою вони не тільки взяли під охорону тварину, але і почали її розводити в розсадниках. Маленьких хижаків, які споконвіку жили в глухій тайзі, не так просто виявилося розводити в неволі. Потрібно було докласти масу зусиль, щоб звірята почали приводити в клітках соболят — сліпих, трохи покритих білою шерстю, що через певний час перетворюється в дивовижно прекрасне темне хутро. Самка за один послід призводить 2-5 соболят. У 4-5 місячному віці вони стають завбільшки з дорослого соболя вагою 800-1500 грамів і довжиною до 45 см.

соболь

   В даний час від Уралу до берега Тихого океану живе кілька сотень тисяч соболів. Це яскраво виражений хижак — спритний і сміливий. За добу соболь долає більше 10 км, і з задоволенням лазить по деревах. Але на відміну, скажімо, від куниці, йому все ж краще ходити по землі. Полює соболь по-різному. Може підстерігати мишу в засідці, як кішка, може підкрастися до тетерева, який сидить на снігу, або переслідувати дичину по снігу поки остання не впаде від знемоги. Основна його їжа дрібні гризуни — пищухи, ховрахи, полівки. Але частенько в раціон соболя потрапляють і зайці, білки, горностаї, а також птахи — глухарі, тетереви. І найцікавіше, що будучи хижаком, соболь із задоволенням включає в своє меню кедрові горіхи та ягоди — брусницю, чорницю, горобину.

соболь

   Зараз заготівля хутра з рук держави повністю перейшла в приватні руки. І я всією душею бажаю, щоб у людей які займаються цим промислом вистачило здорового глузду не допустити такого становища з популяцією соболя, яке склалося на початку минулого століття.

Малюк соболя любить пограти не менше ніж кошеня або цуценя (див. відео).

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin