Смугаста гієна

        2 Июнь 2012

смугаста гієна   Смугаста гієна — один з чотирьох видів гієн (ще є плямиста, бура гієни і земляний вовк). Поширена смугаста гієна в Північній Африці, а також в Азії. Відмінною рисою цієї гієни є наявність смуг в забарвленні, за що власне і отримала свою назву,а також довга жорстка грива, довжина якої сягає 30 см. Вага дорослого самця зазвичай становить близько 60 кг при зрості в холці близько 80 см. На відміну від плямистих у смугастих гієн самці більші за розмірами і займають роль лідера  в сім’ї. Смугасті гієни тривалий  час живуть парами, а разом з ними може також жити молодняк. Зграями смугасті гієни не живуть.

смугаста гієна

   Смугасті гієни — це яскраво виражені падальщики. Їх щелепи здатні розгризати навіть кістки. До речі сказати, при нестачі їжі, смугасті гієни тривалий час можуть задовольнятися одними кістками зебр, антилоп, газелей та обходитися зовсім без  м’яса. При цьому смугаста гієна може ловити будь-яку живність від ссавців (зайці, кролики, миші, ховрашки) до комах, які не можуть чинити опір. Щелепи смугастої гієни настільки сильні, що можуть розкусити навіть черепашачий панцир.

смугаста гієна

   Справжнім ласощами для смугастої гієни є яйця. Вона може руйнувати гнізда птахів, до яких зуміє  дістати (наприклад, страусові), а також викопувати яйця черепах. Часто помічали, що для вгамування спраги, смугаста гієна може поїдати кавуни, дині та інші соковиті плоди рослин. Не тільки люди недолюблюють гієн, але не втрачають можливості попсувати життя смугастим гієнам і великі хижаки — леви, леопарди і навіть гепарди. Втім смугаста гієна досить боягузлива тварина і в сутички вступає рідко, в основному або тікає, або придурюється мертвою поки перечекає небезпеку.

смугаста гієна

    Для полювання цінності не має абсолютно ніякої — хутро грубе і непридатне до використання, а м’ясо не їстівне. Смугастих гієн люди частіше винищують для того, щоб захистити домашніх тварин і рослини від нападу та поїдання. Але як би там не було, смугаста гієна займає своє місце і призначення в природі, тому потрібно ставитися з розумінням, що будь-яка тварина для планети Земля — безцінна.

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin