Слонова черепаха

        3 Сентябрь 2012

слонова черепаха   Слонова черепаха — найбільша серед сухопутних черепах (шкіряста звичайно ж набагато більша). Це величезна тварина важить близько 300 кг, має панцир у діаметрі до 1.5 метрів та 1 метр заввишки. Зовні слонова черепаха відрізняється від інших черепах довгою шиєю, високими лапами та чорним панциром.

слонова черепаха

   Мореплавці XXVI-XXVII століть розповідали, що незліченна кількість слонових черепах водилася на островах Маврикія, Мадагаскар, Реюньон, а також по всьому Галапагоському архіпелазі. Вони збиралися у величезні стада по 2000 — 3000 тварин. Судна, які пливли до Індії, завжди зупинялися біля цих островів, щоб запастися слоновими черепахами. При цьому на борт відразу вантажили кілька сотень тварин. Протягом 20 — 30 років багато капітанів збирали слонових черепах з метою продажу. В наслідок цього на початку XIX століття слонові черепахи залишилися тільки на Мадагаскарі та Галапагоських островах. До речі, Галапагоські острови в свій час називалися черепаховими, а зараз слонову черепаху іноді називають галапагоською.

слонова черепаха

   Харчуються слонові черепахи рослинами і дуже багато п’ють води. Якщо біля їх пасовища немає води, слонові черепахи не ходять щодня до водопою, а запасають воду в сечовому міхурі та споживають її в міру необхідності.

слонова черепаха

   Слонові черепахи досить повільні тварини. За добу вони проходять не більше 6 км. Самки слонових черепах відкладають  10 — 14 яєць в невеликі ямки і більше про них ніяк не дбають. Вдень слонові черепахи дуже обережні, але вночі не звертають абсолютно  ні на що увагу, через що здаються сліпими і глухими.

   Багато мореплавців розповідало, що на судні слонові черепахи іноді голодували до 18 місяців, а після прибуття в порт виявлялися цілком здоровими та життєздатними. Відомі випадки, коли слонові черепахи жили в неволі по 100 -150 років.

   І зовсім невеликий відеосюжет про слонову черепаху на закінчення

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin