Сіра куріпка

        23 Декабрь 2017

сіра куріпкаСіра куріпка — птах досить близький родич нашим домашнім курям. Розмірами, правда, сіра куріпка не може з ними ми змагатися, тому що важить всього 350-600 грам. Зате вона добре відома всім мисливцям — полювання на куріпку дуже цікаве, тай здобич смачна.

сіра куріпка

Живе сіра куріпка в степах та лісостепових районах. Тут вони і харчуються, і гнізда будують, і діточок виховують. Життя на землі сіра куріпка ні на що не міняє. Хоча птах і літає досить непогано, але вважає за краще від ворогів або ховатися в бур’яні, або тікати, а бігає вона дуже швидко. Та й сірий колір її добре маскує в заростях.

сіра куріпка

Якби птахам давали орден матері-героїні то сіра куріпка напевно б його отримала. В одному виводку у неї буває до 25 пташенят. Але якщо придивитися, то можна помітити, що пташенята всі різновікові. Справа в тому, що сіра куріпка відкладає по одному яйцю в день, а висиджувати починає відразу з першого яйця. Рости, вони не поспішають і дорослими стають тільки ближче до осені. Сірі куріпки дуже турботливі батьки. Вони охороняють і піклуються про свій виводок. Зазвичай простують з місця на місце з матусею в голові, а тато замикає ходу.

сіра куріпка

До зими сірі куріпки збираються в зграї по 30-80 особин. Зазвичай дотримуються місць, які мало  заносяться снігом, там, де можна знайти прокорм. Як тільки настає весна, сірі куріпки знову розбиваються на пари. На відміну від своєї родички білої куріпки, сіра куріпка свого кольору в залежності від пори року не змінює і завжди залишається сірою.

Сіра куріпка знищує більше трьохсот шкідливих комах і насіння рослин. Але на жаль, з кожним роком їх стає все менше і менше. І багато в цьому сприяє людина.

   На закінчення зовсім невеликий ролик з участю сірої куріпки

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin