Синій кит

        8 Январь 2016

синій кит    Сині кити або блакитні кити. Всього сто років тому почався серйозний промисел на цих гігантів. Але  їх винищували настільки нещадно, що до середини ХХ століття їх залишилося не більше 6% від колишнього поголів’я. Саме існування синіх китів опинилося під загрозою. На щастя в 1966 році всяке полювання на них Міжнародна китобійна комісія заборонила.

синій кит

   Блакитні кити плавають просторами океану одинаками або парами, рідше невеликими сімейними зграями, які й зграями якось не дуже назвеш. Взимку вони мігрують в теплі води, щоб паруватися та плодитися, причому на шляху до районів парування вони не їдять, а тому помітно втрачають у вазі. У самок синіх китів вагітність триває 11 місяців, яка закінчується народженням малюка довжиною приблизно 8 метрів. Малюк росте дуже швидко. Вже за перший тиждень подвоює вагу, а потім щодня додає до 100 кг. В сім місяців, коли закінчується період молочного годування, маленький синій кит сягає 15 метрів в довжину, а вага — 23 тони.

синій кит

   Сині кити — найбільші не тільки серед китів, але й серед тварин океану, та й серед тварин всієї Землі теж. Вони мандрують по всьому світі — від південної до північної межі полярних льодів. І можливо, саме те, що сині кити розкидані на величезній території, а їх вид став малочисленим, вони ніяк не можуть відновити збитки, яких завдав їм безконтрольний китобійний промисел.

синій кит

   Синій кит, шкіра якого обростає жовтуватою плівкою з мікроскопічних водоростей, — швидкий і потужний плавець, який може  розвинути швидкість 18-22 км /год., а якщо треба то й більше. Відомий випадок, коли блакитний кит йшов зі швидкістю 41 км /год. цілих 10 хвилин. Інший випадок, коли вражений гарпуном синій кит, 7 годин підряд  тягнув за собою китобійне судно, довжина якого складала 27 метрів і у якого гвинти працювали на задній хід з повною потужністю. Так блакитний кит проплив близько 90 км перш ніж помер.

   Сині кити північної півкулі зазвичай менші від своїх південних побратимів. Але на півдні Індійського океану зустрічаються і карликові особини, яких іноді навіть виділяють в окремий вид.

   Невеликий пізнавальний фільм про синього кита дивіться на закінчення

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin